Prejsť na hlavný obsah
EURES
Novinový článok8. januára 2018Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Výhody práce v Portugalsku – bulharský príbeh

Za posledné tri roky si našlo viac ako 800 sezónnych pracovníkov z Bulharska prácu v poľnohospodárskych a farmárskych podnikoch v Portugalsku.

The benefits of working in Portugal – the Bulgarian story
EURES Plovdiv

Program sezónnej pracovnej mobility sprostredkúva sieť EURES Bulharsko v úzkej spolupráci so sieťou EURES Portugalsko. Touto iniciatívou sa portugalským zamestnávateľom uľahčuje nábor dočasných zamestnancov v poľnohospodárstve počas hlavnej sezóny, keď chýba veľa pracovných síl.

Bulharskí poľnohospodári pomáhajú svojim portugalským kolegom v nádhernom prostredí regiónu Algarve v najjužnejšej časti Portugalska a obľúbenej turistickej destinácii v Európe. So svojím malebným pobrežím a mimoriadne príjemnou klímou ponúka Algarve širokú škálu sezónnych prác v poľnohospodárstve a cestovnom ruchu.

Bulharské verejné služby zamestnanosti sú poverené organizovaním celého postupu, pričom poskytujú náborové služby v plnom rozsahu tak pre zamestnávateľov, ako i zamestnancov.

Prípadným záujemcom poskytujú informácie, podieľajú sa na predbežnom výbere uchádzačov, pomáhajú pripravovať pohovory v krajine a vybraných uchádzačov podrobne informujú o pracovných a životných podmienkach. Uchádzačom pomáhajú poradcovia EURES v každej etape postupu - od podania žiadostí až po pohovory, počas pobytu v Portugalsku a aj po návrate domov.

Bulharský tím EURES to samozrejme všetko nerobí sám. Pomáhajú im kolegovia z Portugalska.

„V prvom rade chceme poukázať na veľmi úzku spoluprácu s tímom EURES v Portugalsku, ktorý nám mimoriadne pomáha pri komunikácii so zamestnávateľmi,“ hovorí Daniela Piryankova, poradkyňa siete EURES a koordinátorka odbornej prípravy z bulharských služieb verejnej zamestnanosti.

Pomáhajú nielen s logistikou a komunikáciou so zamestnávateľmi, ale navštevujú farmy priamo na mieste, aby sa uistili, že bulharskí zamestnanci majú všetko, čo potrebujú.

Vďaka intenzívnym vzťahom a dôslednosti tento projekt sezónnej práce medzi Bulharskom a Portugalskom veľmi úspešne funguje už tri roky.

Práca v Portugalsku prináša mnoho výhod: nádherné pláže, prekrásnu prírodu Iberského polostrova, čerstvé morské plody a víno. Pre všetkých, ktorých hľadajú dokonalú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, je to ideálne miesto.

Ak hľadáte ideálne sezónne zamestnanie, prečo neskúsiť Portugalsko? Už dnes sa skontaktujte s najbližším poradcom EURES a získajte viac informácií.

 

Súvisiace odkazy:

EURES Bulharsko

Verejné služby zamestnanosti v Bulharsku

EURES Portugalsko

 

Ďalšie informácie:

Vyhľadať poradcu sieteEURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce online podujatia

EURES na Facebooku

EURES na Twitteri

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

 

Témy
osvedčený postup EURESRady a tipySprávy z trhu práce/správy o mobiliteTrendy náboru
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.