Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2018. gada 8. janvārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kāpēc izdevīgi strādāt Portugālē — bulgāru sezonas strādnieku pieredze

Pēdējos trīs gados vairāk nekā 800 sezonas zemkopības un lauksaimniecības strādnieku no Bulgārijas ir atraduši darbu Portugālē.

The benefits of working in Portugal – the Bulgarian story
EURES Plovdiv

Sezonas darba mobilitātes programmu koordinē Bulgārijas EURES ciešā sadarbībā ar Portugāles EURES. Šī iniciatīva palīdz portugāļu darba devējiem pieņemt darbā pagaidu laukstrādniekus karstajā sezonā, kad darbinieku trūkums ir īpaši jūtams.

Bulgāru laukstrādnieki kopā ar citiem strādā skaistajā Algarves reģionā, kas atrodas pašos Portugāles dienvidos un ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Eiropā. Algarves reģions piedāvā visdažādākās sezonas darba iespējas lauksaimniecības un tūrisma nozarē uz gleznainas piekrastes un brīnišķīgu klimatisko apstākļu fona.

Bulgārijas Valsts nodarbinātības dienests ir atbildīgs par visa procesa organizēšanu un ar pieņemšanu darbā saistīto pakalpojumu nodrošināšanu gan darba meklētājiem, gan darba devējiem.

Dienests sniedz informāciju potenciālajiem darba pieteikuma iesniedzējiem, piedalās kandidātu priekšatlasē, palīdz organizēt intervijas uz vietas un sīki informē apstiprinātos kandidātus par dzīves un darba apstākļiem. Laukstrādniekiem visā procesā palīdz EURES padomdevēji — sākot no pieteikšanās posma līdz intervijām, braucienā uz Portugāli un pat atpakaļceļā.

Bet Bulgārijas EURES darbinieki, protams, to visu nedara vieni paši. Viņiem palīdz un viņus atbalsta kolēģi Portugālē.

"Noteikti jāuzsver ciešā sadarbība ar Portugāles EURES komandu, kas mums daudz palīdz saziņā ar darba devējiem," saka Daniela Piryankova, Bulgārijas Valsts nodarbinātības dienestaEURES padomdevēja un apmācības koordinatore.

Kolēģi ne vien palīdz risināt loģistikas jautājumus un sazināties ar darba devējiem, bet arī apmeklē saimniecības, lai pārliecinātos, ka bulgāru strādniekiem nekā netrūkst.

Bulgārijas un Portugāles sezonas strādnieku projekts pēdējos trīs gados ir guvis lielus panākumus, pateicoties tieši šīm ciešajām attiecībām un īpašajām rūpēm.

Portugālē ir izdevīgi strādāt daudzu iemeslu dēļ — kā priekšrocības var minēt gan skaistās pludmales un brīnišķīgo Pireneju pussalas dabu, gan svaigās jūras veltes un vīnu. Šeit ir ideāli apstākļi ikvienam, kas vēlas baudīt pilnīgu līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi.

Ja meklējat ideālu sezonas darbu, kāpēc neizmēģināt Portugāli? Sazinieties ar sev tuvāko EURES padomdevēju jau šodien, lai uzzinātu vairāk.

 

Saistītās saites

Bulgārijas EURES

Valsts nodarbinātības dienesti — Bulgārija

Portugāles EURES

 

Papildu informācija

Atrodiet EURESpadomdevēju

Darba un dzīves apstākļiEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseIeteikumi un padomiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendences
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.