Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2018 m. sausio 8 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Darbo Portugalijoje privalumai. Darbuotojų iš Bulgarijos patirtis

Per pastaruosius trejus metus daugiau kaip 800 sezoninių žemės ūkio darbuotojų iš Bulgarijos rado darbą Portugalijoje.

The benefits of working in Portugal – the Bulgarian story
EURES Plovdiv

Sezoninio darbo judumo programos įgyvendinimu rūpinasi Bulgarijos EURES tarnyba, kuri glaudžiai bendradarbiauja su Portugalijos EURES tarnyba. Ši iniciatyva padeda Portugalijos darbdaviams rasti laikinųjų žemės ūkio darbuotojų per patį sezono įkarštį, kai labai trūksta darbo jėgos.

Bulgarijos ūkininkai padeda savo kolegoms, vykdantiems veiklą pačiuose Portugalijos pietuose esančiame vaizdingame Algarvės regione, kuris yra ir viena iš labiausiai turistų pamėgtų vietų Europoje. Algarvėje siūloma labai daug įvairių sezoninio darbo galimybių žemės ūkio ir turizmo sektoriuose. Ir visa tai – vaizdingose pakrantėse ir puikaus klimato sąlygomis.

Bulgarijos valstybinė užimtumo tarnyba yra atsakinga už viso proceso organizavimą ir teikia visapusiškas įdarbinimo paslaugas tiek darbo ieškantiems asmenims, tiek darbdaviams.

Tarnybos darbuotojai teikia informaciją besidomintiems asmenims, dalyvauja kandidatų išankstinėje atrankoje, padeda organizuoti pokalbius šalyje, o atrinktiems kandidatams teikia išsamią informaciją apie gyvenimo ir darbo sąlygas. Ūkininkams EURES patarėjai padeda kiekviename etape – nuo paraiškų teikimo proceso iki pokalbių, kelionės į Portugaliją ir netgi grįžimo atgal.

Tačiau, žinoma, Bulgarijos EURES tarnyba visų šių darbų nevykdo viena. Jos darbuotojams padeda ir paramą teikia kolegos Portugalijoje.

„Svarbu paminėti itin glaudų bendradarbiavimą su EURES komanda Portugalijoje, kuri labai padeda bendrauti su darbdaviais“, – sako EURES patarėja ir Bulgarijos valstybinės užimtumo tarnybos mokymo koordinatorė Daniela Piryankova.

Tarnybos darbuotojai ne tik padeda spręsti logistikos ir bendravimo su darbdaviais klausimus, bet ir apsilanko ūkiuose, siekdami įsitikinti, kad darbuotojams iš Bulgarijos nieko netrūksta.

Glaudūs santykiai ir didelis dėmesingumas padeda užtikrinti, kad pastaruosius trejus metus Bulgarijos ir Portugalijos tarnybų įgyvendinamas sezoninių darbuotojų projektas yra toks sėkmingas.

Darbas Portugalijoje turi keletą privalumų: gražūs paplūdimiai, nuostabus Iberijos pusiasalio kraštovaizdis, šviežios jūrų gerybės ir vynas. Tai tobula aplinka tiems, kas nori puikiai suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą.

Jei ieškote tobulo sezoninio darbo, gal verta pagalvoti apie Portugaliją? Šiandien pat susisiekite su artimiausiu EURES patarėju ir sužinokite daugiau.

 

Susijusios nuorodos

Bulgarijos EURES tarnyba

Bulgarijos valstybinė užimtumo tarnyba

Portugalijos EURES tarnyba

 

Daugiau informacijos

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Sekite EURES naujienas tinkle „Google+“

Išsamūs duomenys

Temos
EURES geriausia praktikaNurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijos
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.