Põhisisu juurde
EURES
Artikkel8. jaanuar 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Portugalis töötamise eelised – Bulgaaria lugu

Viimase kolme aasta jooksul on rohkem kui 800 Bulgaariast pärit põllumajanduse valdkonna hooajatöölist leidnud tööd Portugalis.

The benefits of working in Portugal – the Bulgarian story
EURES Plovdiv

Hooajatöö liikuvusprogrammi juhib EURESe Bulgaaria esindus tihedas koostöös EURESe Portugali esindusega. Algatus aitab Portugali tööandjatel värvata ajutisi töötajaid põllumajanduse valdkonnas tipphooajal, kui on tõsine tööjõupuudus.

Bulgaaria põllumajandustootjad ulatavad abikäe oma valdkonna kolleegidele Portugali kõige lõunapoolsemas piirkonnas ja ühes Euroopa populaarsematest turismisihtkohtadest – maalilises Algarves. Algarve pakub erinevaid hooajatöö võimalusi põllumajanduses ja turismi valdkonnas, taustaks piltilus rannik ja suurepärane kliima.

Bulgaaria tööturuamet vastutab kogu protsessi korralduse eest, pakkudes värbamise täisteenust nii tööotsijatele kui ka tööandjatele.

Amet annab võimalikele kandidaatidele teavet ning osaleb nende eelvalikuprotsessis, aitab korraldada riigis toimuvaid töövestlusi ning tutvustab valitud kandidaatidele põhjalikult elu- ja töötingimusi. EURESe nõustajad abistavad põllumajandustöötajaid igal sammul – alates kandideerimisprotsessist kuni töövestlusteni, kogu reisi vältel Portugali ning isegi nende tagasipöördumisel.

Kuid loomulikult ei korralda EURESe Bulgaaria esindus seda kõike üksi. Neid toetavad ja abistavad Portugali kolleegid.

„Peame tähtsaks tihedat koostööd EURESe Portugali meeskonnaga, kellest on suhtlemisel tööandjatega palju abi,“ märgib Bulgaaria tööturuameti EURESe nõustaja ja koolituste koordineerija Daniela Piryankova.

Neist on abi nii logistikas kui ka suhtluses tööandjatega ning nad käivad ka põllumajandusettevõtetes kohapeal, veendumaks, et Bulgaaria töötajatel on kõik vajalik olemas.

Tänu headele suhetele ja üksikasjade arvestamisele on Bulgaaria ja Portugali vaheline hooajatööliste projekt osutunud viimase kolme aasta jooksul väga edukaks.

Portugalis töötamisel on mitu eelist: kaunid rannad, Pürenee poolsaare suurepärane maastik, värsked mereannid ja vein. See on ideaalne keskkond neile, kes otsivad täiuslikku töö ja eraelu vahelist tasakaalu.

Kui otsid ideaalset hooajatööd, siis miks mitte valida Portugal? Võta ühendust lähima EURESe nõustajaga juba täna ja küsi lisateavet.

 

Seotud lingid

EURESe Bulgaaria esindus

Bulgaaria tööturuamet

EURESe Portugali esindus

 

Lisateave

EURESenõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
EURESe parim tavaNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendid
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.