Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva8. ledna 2018Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Výhody práce v Portugalsku – bulharský příběh

V posledních třech letech nalezlo více než 800 bulharských sezonních zemědělských pracovníků pracovní uplatnění v Portugalsku.

The benefits of working in Portugal – the Bulgarian story
EURES Plovdiv

Program sezonní pracovní mobility zprostředkovává síť EURES v Bulharsku v úzké spolupráci s portugalskou pobočkou sítě EURES. Iniciativa pomáhá portugalským zaměstnavatelům najímat dočasné zaměstnance v zemědělství, a to během hlavní sezony, kdy se potýkají se závažným nedostatkem pracovních sil.

Bulharští zemědělci poskytují pomocnou ruku svým kolegům v překrásném prostředí Algarve, nejjižnějšího regionu Portugalska a jedné z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Algarve, které se vyznačuje malebným pobřežím a mimořádně příjemným podnebím, nabízí širokou škálu sezonních pracovních příležitostí v zemědělství a cestovním ruchu.

Bulharské veřejné služby zaměstnanosti mají na starosti organizaci celého procesu. Zajišťují služby náboru v celém rozsahu, a to jak pro uchazeče o zaměstnání, tak pro zaměstnavatele.

Poskytují informace případným zájemcům, podílejí se na předběžném výběru uchazečů, pomáhají uspořádat pohovory v dané zemi a vybrané uchazeče podrobně informují o životních a pracovních podmínkách. Poradci EURES jsou nápomocni uchazečům na každém kroku – od podání přihlášky k pohovoru, při pobytu v Portugalsku i po jejich návratu domů.

Bulharští poradci EURES to všechno samozřejmě nedělají sami. Pomáhají jim jejich kolegové v Portugalsku.

„Je třeba zmínit velmi úzkou spolupráci s poradci sítě EURES v Portugalsku, velmi nám pomáhají při komunikaci se zaměstnavateli,” uvádí Daniela Piryankova, poradkyně EURES a koordinátorka odborné přípravy v bulharských veřejných službách zaměstnanosti.

Pomáhají nám nejenom s logistikou a komunikací se zaměstnavateli, ale navštěvují také zemědělské podniky přímo na místě, aby se ujistili, že bulharští pracovníci mají vše, co potřebují.

Díky této intenzivní spolupráci a důkladnosti zaznamenal bulharsko-portugalský projekt sezonních pracovníků v posledních třech letech značný úspěch.

Práce v Portugalsku má řadu výhod: krásné pláže, úchvatná krajina Iberského poloostrova, čerstvé jídlo připravené z darů moře a výborné víno. Portugalsko je ideálním místem pro ty, kdo hledají dokonalou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Hledáte ideální sezonní práci? Proč nezkusit Portugalsko? Obraťte se na vašeho nejbližšího poradce EURES ještě dnes a informujte se.

 

Související odkazy:

EURES Bulharsko

Veřejné služby zaměstnanosti – Bulharsko

EURES Portugalsko

 

Další informace:

Najděte si svého poradceEURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Témata
Osvědčené postupy EURESRady a tipyZprávy z trhu práce/zprávy o mobilitěTrendy náboru
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.