Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva20. září 2017Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Hledáte jedinečné dobrodružství? Laponsko vás volá!

Hledáte novou práci, ale ne jen tak ledajakou? Sníte o pracovním místě s nádechem dramatu a dobrodružství? Toužíte po pracovišti, které je zkrátka jiné nebo jedinečné? Pokud odpovídáte popisu, čtěte dále!

Are you looking for the adventure of a lifetime? Lapland is calling!
Work in Lapland - YouTube

EURES Finsko by rád upoutal uchazeče o zaměstnání, kteří se zajímají o odvětví cestovního ruchu, a pozval je na nadcházející Evropský on-line den pracovních příležitostí, který se bude konat 27. září.

Cílem náborové akce s názvem „Work in Lapland – Welcome to Finland“ (Práce v Laponsku – vítejte ve Finsku) je propojit uchazeče o zaměstnání z celé Evropy se zaměstnavateli z finského odvětví cestovního ruchu, ubytovacích a stravovacích služeb.

Může být práce v hotelu v Laponsku skutečně tak jiná než práce v Holiday Inn ve vašem okolí? Posuďte sami. Podívejte se na video „Work in Lapland – Welcome to Finland“ (Práce v Laponsku – vítejte ve Finsku) a přesvědčte se.

Záběry útulných dřevěných srubů, sněhem pokryté krajiny a pozoruhodná podívaná v podobě polární záře... už vás to láká?

Pracovnice EURES Tuija Pahnila doufá, že ano. „Cílem tohoto videa bylo představit svobodu a kompenzaci za hektický svět a hluk z dopravy. Chtěli jsme, aby diváci pocítili severskou atmosféru, a chtěli jsme jim ukázat něco, co má potenciál plnit celoživotní sny.“

Laponsko je nejsevernějším regionem Finska a kromě dech beroucích panoramat se těší také rozmachu cestování a cestovního ruchu. Každoročně potřebuje velké množství zahraničních pracovníků, a to především na zimní období. Avšak nejen na ně, jsou zde i dlouhodobější možnosti.

Z videa je jasně vidět, že Laponsko není jen tak nějaké pracoviště. Kde jinde byste mohli pracovat pro skutečného Santu nebo být průvodcem se psím spřežením nebo na sobech? Pracovní místa, která se kdekoliv jinde na světě mohou zdát „obyčejná“, dostanou v jedinečné lokalitě Laponska magický nádech.

On-line náborová akce “Work in Lapland- Welcome to Finland” představuje skvělou příležitost pro podání přihlášky na celou řadu pracovních míst, pro komunikaci se zaměstnavateli, pracovní pohovor a také pro první kroky směrem k životní příležitosti, která se již nemusí opakovat. 

Zjistěte více informací o Evropském on-line dni pracovních příležitostí “Work in Lapland - Welcome to Finland” nebo se na akci přihlaste přímo zde! Santa čeká...

 

Související odkazy:

Video „Práce v Laponsku“

Evropský on-line den pracovních příležitostí „Práce v Laponsku“

 

Další informace:

Najděte si svého poradce EURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Témata
Obchod / PodnikáníPracovní dny/událostiZprávy z trhu práce/zprávy o mobilitěTrendy náboruSociální médiaMládí
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.