Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2019 m. vasario 21 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Dar viena laiminga Ispanijos tarnybos EURES suteiktos pagalbos gavėja papasakojo savo istoriją

2018 m. lapkričio mėnesį rašėme apie Juan Carlos, EURES pagalbos gavėją, pasidalijusį savo istorija Ispanijos EURES tarnybos Facebook puslapyje. Gruodį savo patirtimi socialinio tinklo puslapyje pasidalijo Alejandra Franch – EURES pagalbos gavėja iš Saragosos. Štai Alejandros istorija.

Another happy beneficiary shares her story with EURES Spain
Shutterstock

„Kaip ir daugelį kitų žmonių, į Nyderlandus mane atvedė meilė“, – pradeda savo pasakojimą Alejandra. Ji ir jos draugas olandas norėjo būti arčiau vienas kito, tačiau jos draugo galimybės Ispanijoje buvo ribotos, todėl ji nusprendė mesti fotografijos mokytojo darbą ir persikraustyti į Nyderlandus.

„Prieš nuspręsdama [kraustytis], jau kurį laiką stengiausi sutaupyti kuo daugiau pinigų ir nusprendžiau kreiptis į EURES tarnybą Saragosoje, kad gaučiau daugiau informacijos ir galėčiau įvertinti savo galimybes, – prisimena ji. – Tarnybos darbuotojai suteikė informacijos ir padėjo patobulinti mano CV. Gavau labai naudingos konkrečios informacijos ir asmeniškai man skirtą pagalbą, kuri man padėjo jaustis tvirčiau šiame naujame gyvenimo etape“.

Kalbos mokėjimas – kelias į sėkmę

EURES tarnyboje Alejandra nustebo sužinojusi, kad ji gali gauti ne tik asmeninę EURES konsultantų konsultaciją, bet ir kitą paramą per „Reactivate“ – ES profesinio judumo programą, skirtą vyresniems nei 35 metų amžiaus darbo ieškotojams.

„Šis puikus patarimas man padėjo gauti paramą olandų kalbos kursams. Būtent tai, manau, padėjo man sėkmingai prisitaikyti naujoje aplinkoje“, – sako ji.

„Olandų kursai, kuriuos galėjau lankyti gavusi Reactivate paramą, padėjo man daug geriau integruotis ir labiau pasitikėti savo jėgomis kasdieniame gyvenime, – tęsia ji. – Aišku, galima išsiversti ir su anglų kalba, bet, manau, integracija daug sėkmingesnė, jei suprantate kalbą ir galite ja šiek tiek kalbėti“.

„Paklausiusi patarimo – ir sėkmės lydima – radau darbą tarptautinėje laboratorijų bendrovėje“, – sako Alejandra. Nors ji mano, kad ją lydėjo sėkmė, rasti darbą jai labai padėjo užsienio kalbos žinios.

„Kasdien dirbu tarptautinėje aplinkoje su kolegomis iš kitų šalių ir Nyderlandų. Iš čia teikiu pagalbą klientams Ispanijoje,“ – paaiškina ji.

„Turiu pripažinti, kad kitų kalbų, kaip antai anglų ir portugalų, taip pat [gimtosios] ispanų, mokėjimas buvo labai svarbus veiksnys, padėjęs man įsidarbinti iškart po to, kai atvykau į Nyderlandus.“

„Įdomu ir nelengva“

„Persikelti į kitą šalį ne visada lengva, – pripažįsta Alejandra. – Aišku, labai pasiilgstu savo miesto ir, kai tik galiu, vykstu kelias dienas pabūti su savo šeima ir draugais“.

Tačiau Alejandra džiaugiasi savo sprendimu persikelti dirbti į kitą šalį ir jai, regis, patinka šis iššūkis.

„Nyderlanduose jaučiuosi labai laiminga ir esu dėkinga, – sako ji. – Tiesa, reikia įdėti pastangų, kad prisitaikytum prie naujos aplinkos ir išmoktum naują kalbą, tai ir nepaprastai įdomu, ir nelengva“.

„Norėčiau padrąsinti tuos, kurie galvoja apie gyvenimą už Ispanijos ribų, kreiptis į savo EURES tarnybą – ten jie ras žmogišką ir profesionalią komandą, kuri noriai padės ir darys viską, ką gali.“

Jei norite sužinoti, kaip EURES gali padėti ir jums, dar šiandien nueikite į EURES portalą.

Alejandros istoriją (ispanų kalba) taip pat rasite  Spain Facebook pageEURES (žr. 2018 m. gruodžio 5 d. įrašą).

 

Susijusios nuorodos

„Reactivate“

EURES portalas

EURES Ispanijos tarnybos paskyra tinkle „Facebook“

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Socialinė žiniasklaidaSėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.