Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. birželio 12 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Tai, ką reikia žinoti apie Europos socialinį fondą (ESF)

2007–2014 m. Europos socialinis fondas padėjo rasti darbą beveik 10 milijonų europiečių. Šiemet fondas švenčia savo šešiasdešimtmetį, todėl pamanėme, kad tai gera proga išsamiau pažvelgti į tai, kaip veikia ESF, kokia parama teikiama ir kaip jo veikloje galite dalyvauti jūs…

All about the European Social Fund (ESF)

Kas yra ESF?

ESF yra viena iš svarbiausių su užimtumu susijusių ES finansavimo priemonių. Fondas, kuris buvo įsteigtas 1957 m. pasirašius Romos sutartį, jau šešis dešimtmečius padeda užtikrinti geresnes darbo galimybes Europos Sąjungoje, didinti užimtumą ir skatinti judumą.

Kokie yra pagrindiniai ESF prioritetai?

Svarbiausias ESF prioritetas – finansuoti projektus, kurie padeda spręsti keturių sričių – užimtumo, socialinės įtraukties, švietimo ir viešųjų paslaugų – iššūkius.

Konkretūs prioritetai yra tokie:

  • užtikrinti geresnį jaunimo išsilavinimą;
  • mažinti atotrūkį tarp mokslo įstaigų ir darbo sektoriaus;
  • didinti darbuotojų prisitaikymą;
  • gerinti užimtumo galimybes;
  • padėti jaunimui tobulinti įgūdžius, kurie reikalingi darbo rinkoje;
  • skatinti marginalizuotų grupių socialinę įtrauktį;
  • padėti palankių sąlygų neturintiems žmonėms įsidarbinti ir taip išvengti skurdo;
  • gerinti viešąsias paslaugas.

Kaip veikia ESF?

ESF bendradarbiauja su nacionalinėmis bei regioninėmis ES valstybių narių institucijomis ir jų ESF programoms (kurios oficialiai vadinamos veiklos programomis) teikia finansavimą. Atitinkamos lėšos po to per programas paskirstomos projektams jų šalyje ar regione. ESF teikiamo finansavimo lygis priklauso nuo santykinio valstybės narės gerovės lygio.

Ką remia ESF?

ESF lėšomis finansuojami tūkstančiai projektų visoje Europoje, pradedant nuo smulkių iniciatyvų, skirtų teikti paramą žmonėms vietos lygmeniu, iki nacionalinių programų, kurios yra skirtos didelei konkrečios šalies gyventojų daliai. Projektų dydis, temos ir tikslai gali skirtis, tačiau kiekvienu iš jų siekiama padėti žmonėms.

Be to, fondas teikia finansinę paramą Europos Komisijos programoms, tokioms kaip Jaunimo užimtumo iniciatyva ir ir Jaunimo garantijų iniciatyva – jos abi padeda jaunimui tobulinti įgūdžius, įgyti patirties ir žengti pirmuosius žingsnius darbo rinkoje.

Kaip galite įsitraukti?

Jei jūsų organizacija ieško finansavimo užimtumo srities projektui, tiesiog susisiekite su ESF valdymo institucija savo šalyje ar regione ir paprašykite daugiau informacijos.

Galimybe dalyvauti ESF lėšomis finansuojamame projekte besidomintys jaunuoliai, susisiekę su ESF valdymo institucija, taip pat gali gauti daugiau informacijos; be to, jie gali apsilankyti nacionalinėse ir regioninėse ESF interneto svetainėse. Jūsų vietinė viešoji užimtumo tarnyba taip pat gali būti puikus informacijos šaltinis.

Neseniai atidžiau pažvelgėme į Jaunimo garantijų iniciatyvą ir į tai, ką ji gali pasiūlyti jaunimui, įmonėms ir organizacijoms, tad galbūt verta apie tai sužinoti daugiau? Be to, mūsų straipsnyje apie Erasmus+ apžvelgiama viena iš svarbiausių Europos Komisijos švietimo, kultūros, jaunimo ir sporto programų.

 

Susijusios nuorodos

Romos sutartį

Jaunimo užimtumo iniciatyva ir

Jaunimo garantijų iniciatyva

Susisiekite su ESF valdymo institucija savo šalyje ar regione

Viešoji užimtumo tarnyba

Straipsnyje apie Erasmus+

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

„Drop’pin@EURES“

EURES konsultanto paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.