Põhisisu juurde
EURES
Artikkel12. juuni 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Euroopa Sotsiaalfondist (ESF)

Aastatel 2007–2014 leidis Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) toel töö ligikaudu 10 miljonit eurooplast. Sel aastal tähistab sotsiaalfond oma 60. aastapäeva ja meie arvates on õige hetk tutvustada lähemalt fondi tööd, pakutavaid toetusi ja osalemisvõimalusi.

All about the European Social Fund (ESF)

Mis on ESF?

Euroopa Sotsiaalfond on üks ELi peamisi rahastamisvahendeid tööhõive valdkonnas. Fond loodi 1957. aastal Rooma lepinguga ning on töötanud kuus aastakümmet ELis tööväljavaadete parandamise, tööhõive edendamise ja tööalase liikuvuse tõhustamise nimel.

Millised on ESFi prioriteedid?

ESFi üldprioriteet on rahastada projekte neljas põhivaldkonnas: tööhõive, sotsiaalne kaasatus, haridus ja avalikud teenused.

Eriprioriteedid on järgmised:

  • anda noortele parem haridus;
  • lihtsustada üleminekut koolist tööellu;
  • parandada töötajate kohanemisvõimet;
  • edendada tööturule juurdepääsu;
  • aidata noortel omandada oskusi, mida on tööturul vaja;
  • parandada tõrjutud rühmade sotsiaalset kaasatust;
  • aidata ebasoodsas olukorras inimestel töö abil vaesusest pääseda;
  • tõhustada avalikke teenuseid.

Kuidas ESF toimib?

ESF teeb koostööd ELi liikmesriikide riiklike ja piirkondlike asutustega, rahastades nende ESFi programme (ametlikult nimetatakse neid rakenduskavadeks). Seejärel jagatakse vahendid rakenduskavade kaudu riiklikele või piirkondlikele projektidele. ESFi rahastamise määr sõltub liikmesriigi suhtelisest jõukusest.

Mida ESF toetab?

ESF rahastab tuhandeid projekte üle Euroopa, alates väikestest algatustest, mis toetavad inimesi kohalikul tasandil, kuni riiklike kavadeni, mis on suunatud riigi kõigile elanikele. Projektid võivad erineda suuruse, sisu ja eesmärkide poolest, kuid nende keskmes on alati inimene.

ESF pakub rahalist toetust ka Euroopa Komisjoni programmidele, nagu noorte tööhõive algatus ja noortegarantii, mis aitavad noortel arendada oskusi, saada kogemusi ja astuda esimesi samme tööturul.

Kuidas osaleda?

Kui te esindate organisatsiooni, mis otsib rahastust tööhõivega seotud projekti jaoks, võtke lisateabe saamiseks ühendust ESFi korraldusasutusega oma riigis või piirkonnas.

Noored, kes on huvitatud osalemisest ESFi rahastatud projektides, saavad lisateavet ESFi korraldusasutusest või külastades ESFi riiklikku või piirkondlikku veebilehte. Teavet saab ka kohalikust tööhõiveametist.

Hiljuti uurisime lähemalt, mis on noortegarantii ja mida see pakub noortele, ettevõtjatele ja organisatsioonidele, nii et miks mitte lugeda sellest lähemalt? Meie artikkel programmist Erasmus+ tutvustab üht Euroopa Komisjoni peamist haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogrammi.

 

Seotud lingid:

Rooma lepinguga

Noorte tööhõive algatus

Noortegarantii

Võtke lisateabe saamiseks ühendust ESFi korraldusasutusega oma riigis või piirkonnas

Tööhõiveametist

Programmist Erasmus+

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.