Przejdź do treści głównej
EURES
Artykuł prasowy24 kwietnia 2017Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Wszystko o Erasmus+

Erasmus+ jest programem Komisji Europejskiej na rzecz edukacji, szkolenia, młodzieży i sportu. Od 2014 r. Erasmus+ pomaga tysiącom młodych osób i organizacjom poszerzać ich horyzontów za granicą, rozwijać umiejętności (młodzi ludzie) i poszerzać umiejętności pracowników (organizacje).W artykule poniżej przyglądamy się niektórym z możliwości, jakie Erasmus+ może zaoferować młodym ludziom i organizacjom korzystającym z Drop’pin@EURES.

All about Erasmus+
Shutterstock

Młodzi ludzie

Możliwości dla młodych ludzi (w wieku od 13 do 30 lat) w ramach Erasmus+ są opracowane tak, aby pomóc im rozwijać nowe umiejętności, odkrywać nowe kultury, uczyć się nowych języków i zyskać cenne doświadczenie w dziedzinach, które ich interesują.

W wymianach młodzieży biorą udział młode osoby z jednego lub z więcej krajów UE, uczestniczących we wspólnym programie prac, a możliwości w zakresie wolontariatu za granicą są dostępne za pośrednictwem europejskiego wolontariatu (ang. European Voluntary Service, EVS).

Studenci

Dzięki Erasmus+ studenci mogą studiować za granicą, co pozwala rozwijać ich umiejętności komunikacyjne, językowe i międzykulturowe w ekscytującym nowym otoczeniu. Okresy studiowania mogą trwać od 3 do 12 miesięcy i są dostępne dla kandydatów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim.

Do innych możliwości dla studentów zaliczają się szkolenia zagraniczne, które obejmują praktyki zawodowe i staże. Są one dostępne dla studentów oraz absolwentów; szkolenia mogą trwać od 2 do 12 miesięcy i umożliwiają młodym osobom na doskonalenie umiejętności przy jednoczesnym zanurzeniu w innych kulturach.

Organizacje

Erasmus+ oferuje szereg możliwości dla organizacji w dziedzinie edukacji, szkolenia, młodzieży i sportu. Placówki szkolnictwa wyższego mogą wysłać swoich pracowników na szkolenie lub w celu prowadzenia zajęć za granicą. Nauczanie i szkolenie są również dostępne dla pracowników w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego, pracowników edukacji szkolnej, pracowników kształcenia ustawicznego i osób pracujących z młodzieżą. 

Finansowanie jest dostępne dla innowacyjnych, opracowanych w celu ulepszenia praktyk projektów w postaci partnerstw strategicznych, sojuszy na rzecz wiedzy i sojuszy na rzecz umiejętności sektorowych. Projekty z zakresu budowania potencjału wspierają modernizację szkolnictwa wyższego, rozwijanie pracy z młodzieżą oraz pozaformalne uczenie się.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji na temat programu Erasmus+ i tego, co oferuje młodym ludziom i organizacjom można znaleźć na stronie internetowej programu.

 

Powiązane linki:

Możliwości dla młodych ludzi

możliwości dla studentów

możliwości dla organizacji

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradcęEURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Tematy
Zestaw narzędzi UE do mobilnościInteresariusze zewnętrzniPorady i wskazówkiWiadomości/raporty/statystykiMłodzież
Powiązane sekcje
Pomoc i wsparcieŻycie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.