Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 24. aprīlisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Viss par Erasmus+

Erasmus+ ir Eiropas Komisijas izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma Kopš 2014. gada Erasmus+ palīdz tūkstošiem jauniešu un organizāciju paplašināt apvāršņus ārzemēs, attīstīt prasmes (jauniešiem) un vairot prasmju pamatu darbiniekiem (organizācijām).Šajā rakstā aplūkotas dažas iespējas, ko Erasmus+ var piedāvāt Drop’pin@EURES reģistrētiem jauniešiem un organizācijām.

All about Erasmus+
Shutterstock

Jaunieši

Erasmus+ iespējas jauniešiem (13–30 gadus veciem) ir paredzētas, lai palīdzētu viņiem attīstīt jaunas prasmes, atklāt jaunas kultūras, mācīties jaunas valodas un gūtu vērtīgu pieredzi savā interešu jomā.

Jauniešu apmaiņā iesaistās jaunieši no vienas vai vairākām ES dalībvalstīm, kuri piedalās kopīgā darba programmā, savukārt brīvprātīgā darba iespējas ārzemēs ir pieejamas, izmantojot Eiropas Brīvprātīgo dienestu (EVS).

Studenti

Studenti var mācīties ārzemēs, izmantojot Erasmus+, un tādējādi uzlabot komunikācijas, valodu un starpkultūru prasmes jaunā, aizraujošā vidē. Šo mācību periodu ilgums var būt 3–12 mēneši, un šāda iespēja ir pieejama bakalaura, maģistra un doktora studiju līmenī.

Citas studentu iespējas ietver stažēšanos ārzemēs, kas ietver, piemēram, darbā iekārtošanu un praksi. Šīs stažēšanās iespējas ir pieejamas gan esošajiem studentiem, gan nesen studijas pabeigušiem absolventiem. Tās ilgst 2–12 mēnešus un sniedz iespēju jauniešiem uzlabot prasmes, vienlaikus izbaudot daudzkultūru vidi.

Organizācijas

Erasmus+ piedāvā plašu organizāciju iespēju klāstu izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomās. Augstākās izglītības organizācijas var nosūtīt savus darbiniekus mācīties vai mācīt ārzemēs. Mācīšana un apmācība ir pieejama arī PIA darbiniekiem, skolas izglītības darbiniekiem, pieaugušo izglītības darbiniekiem un strādājošiem jauniešiem. 

Finansējums ir pieejams inovatīviem projektiem, kuru mērķis ir uzlabot praksi un kuri ir stratēģiskas partnerības, zināšanu apvienības un nozaru prasmju apvienības. Spēju veidošanas projekti atbalsta augstākās izglītības modernizāciju, kā arī jaunatnes darba un neformālās izglītības attīstību.

Papildu informācija

Sīkāku informāciju par Erasmus+ programmu un tās sniegtajām iespējām jauniešiem un organizācijām skatīt programmas tīmekļa vietnē.

 

Saistītās saites:

iespējas jauniešiem

studentu iespējas

organizāciju iespēju

 

Papildinformācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
ES mobilitātes instrumentu kopumsĀrējās ieinteresētās pusesIeteikumi un padomiZiņas/ziņojumi/statistikaJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Palīdzība un atbalstsDzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.