Põhisisu juurde
EURES
Artikkel24. aprill 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kõik programmi „Erasmus+“ kohta

Programm „Erasmus+“ on Euroopa Komisjoni haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm. Alates 2014. aastast on programm „Erasmus+“ aidanud tuhandeid noori ja ühinguid õppida, tegutseda ja arendada oskusi välismaal.Artiklis uurime, mida võib programm „Erasmus+“ pakkuda Drop’pin@EURESe noortele ja ühingutele.

All about Erasmus+
Shutterstock

Noored

Programmi „Erasmus+“ pakutavad võimalused noortele (13–30 a) aitavad arendada uusi oskusi, elada teises kultuuris, õppida uusi keeli ja saada väärtuslikke kogemusi huviväärses valdkonnas.

Noortevahetus tähendab, et Euroopa Liidu ühe või mitme riigi noored osalevad ühisprogrammis. Euroopa vabatahtlik teenistus (EVS) pakub välismaal vabatahtlikuna töötamise võimalusi.

Üliõpilased

Üliõpilased saavad programmi „Erasmus+“ abil õppida välismaal, mis toetab põneva uue keskkonna kaudu suhtlus-, keele- ja kultuuridevahelisi oskusi. Välismaal õppimise kestus on 3–12 kuud ning need toimuvad bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tasemel.

Muud üliõpilaste võimalused on näiteks praktika välismaal, sealhulgas tööpraktika. Seda võimalust võivad kasutada alles õppijad ja hiljuti lõpetanud. Praktika kestab 2–12 kuud ja võimaldab noorel täiendada oskusi teistsuguses kultuuris.

Organisatsioonid

Programm „Erasmus+“ pakub mitmesuguseid võimalusi organisatsioonidele – haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiorganisatsioonidele. Kõrgharidusasutused saavad saata töötajaid õppima või õpetama välismaale. Õpetamis- ja õppevõimalusi pakutakse ka kutsehariduse ja -koolituse töötajatele, kooliõpetajatele, täiskasvanuhariduse õpetajatele ja noorsootöötajatele. 

Toetused on olemas uuenduslikele projektidele, mis täiustavad tegevust strateegiliste partnerluste, teadmusühenduste ja valdkondlike oskuste ühenduste kaudu. Suutlikkuse suurendamise projektid toetavad kõrghariduse nüüdisajastamist ning noorsootöö ja vabaõppe arengut.

Lisateave

Lisateave programmi „Erasmus+“ ja võimaluste kohta, mida see pakub noortele ja organisatsioonidele, on programmi veebilehel.

 

Seotud lingid:

võimalused noortele

üliõpilaste võimalused

võimalusi organisatsioonidele

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESenõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
ELi liikuvuse tööriistakastVälised sidusrühmadNõuanded ja soovitusedUudised/aruanded/statistikaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Abiteave ja kasutajatugiElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.