Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2020. gada 13. novembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Alessandria uzsāk karjeru kā aprūpes darbiniece Vācijā

Sakarā ar EURES un divu Vācijas darba devēju kopīgu iniciatīvu vairākiem Eiropas darba meklētājiem tika piedāvāta iespēja iziet apmācību kā īpašu vajadzību aprūpes darbiniekiem Bavārijā. Stāsta viena no dalībniecēm Alessandria Grossi.

Alessandria finds a career as a care worker in Germany
Alessandria Grossi

“Viss sākās kādā 2019. gada jūlija pēcpusdienā, kad biju iegājusi EURES Facebook lapā un izlasīju par projektu aprūpes darbinieku pieņemšanai Vācijā,” Alessandria sāk stāstu. “Tas mani ieinteresēja.” Alessandria 45 gadu vecumā bija bez darba, un viņai bija grūtības atrast jaunu, stabilu darbu. Pirms pārcelšanās uz Itāliju augusi kā pusaudze Vācijā, viņa labprāt vēlējās pārcelties atpakaļ uz Vāciju jaunam izaicinājumam. Projekts viņai viesa cerību.

Apmācības iespēja aprūpes nozarē

Alessandria sazinājās ar EURES un iesākumā saņēma atbalstu no Rosaria Petrillo no EURES Milānā. Viņu pēc tam lūdza sazināties ar EURES padomdevēju Charlotte Glötzner no Starptautiskā darbā iekārtošanas dienesta (ZAV) Nirnbergā, kura darbojās grupā, kas strādā ar projektu. Sadarbībā ar diviem Bavārijas aprūpes sniedzējiem Stiftung Sankt Johannes Marksheimas Šveinspointā un Dominikus-Ringeisen-Werk Ursbergā Charlotte un viņas kolēģi meklēja kandidātus no visas Eiropas, lai apmācītu par īpašu vajadzību aprūpētājiem divām organizācijām.

Tas palīdzētu novērst vietējo darbinieku ar attiecīgajām prasmēm nepietiekamību, paskaidro Charlotte. “Darba devēji Vācijā arvien vairāk sastopas ar grūtībām pieņemt darbā kvalificētus īpašo vajadzību aprūpes darbiniekus,” viņa saka. “Šā projekta pievienotā vērtība ir darba un profesionālās apmācības kombinācija, turklāt dalībnieki saņem algu.”

Darba devēju apmeklējumi rada reālistisku iespaidu

Charlotte uzaicināja Alessandria apmeklēt divas darbinieku atlases dienas 2020. gada februārī. Charlotte bija organizējusi šīs dienas kopā ar EURES vietējo padomdevēju Anja Coenen no Donauvertas nodarbinātības aģentūras.

Pirmajā dienā viņas sniedza informāciju par apmācības programmām un atbalstu, kāds pieejams no EURES, tostarp finansēšanas iespējām ceļa izdevumu, valodas kursu un pārcelšanās izmaksu segšanai. Perspektīvie darba devēji arī intervēja savus kandidātus.

Otrajā dienā kandidāti apmeklēja abu organizāciju telpas, kā arī mājokļus, ko nodrošina darba devēji. “Tas bija papildu ieguvums kandidātiem, jo viņiem radās reālistisks iespaids par savu nākamo darbavietu un vidi,” Charlotte saka.

Uz priekšu neatkarīgi no Covid-19

Darbinieku atlases dienām bija lieli panākumi, jo Alessandria un astoņi citi Eiropas kandidāti saņēma darba piedāvājumus. Diemžēl kopš tā laika Covid-19 ir visiem radījis lielas problēmas. Sakarā ar ceļošanas ierobežojumiem un stingriem noteikumiem aprūpes nozarē projekta sākums ir aizkavējies.

Tomēr Alessandria un kāds cits dalībnieks spēja jūnijā pārcelties uz Bavāriju, lai sāktu apmācību Stiftung Sankt Johannes. Pārējie dalībnieki sāka darbu Dominikus-Ringeisen-Werk oktobrī un pašlaik saņem tiešsaistē vācu valodas apmācību, lai būtu vieglāk integrēties.

Laba iekārtošanās ar atbalstu

Kaut arī apstākļi ir neierasti, Alessandria ir labi iekārtojusies ar sava “nevainojami draudzīgā un atbalstošā” darba devēja palīdzību. Viņai palīdzēja arī EURES piedāvātais Reactivate shēmas finansiālais atbalsts, ko viņa izmantoja ceļa izdevumu un mājokļa iekārtošanas apmaksāšanai.

“Nebija viegli pamest ģimeni un doties strādāt uz Vāciju,” viņa saka. “Bet iespēja palīdzēt citiem bija tā, kas mani mudināja. Es jūtos labi, un man patīk darbs. Man vienmēr ir paticis strādāt ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.”

“Apmācība un darbs manā vecumā Vācijā tik skaistā reģionā kā Bavārija man liekas kā sapnis,” viņa saka. “Es izmantoju šo iespēju, lai pateiktos visiem EURES darbiniekiem.”

 

Saistītās saites:

Reactivate

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Personāla atlases tendences
  • Sociālie mēdiji
  • Veiksmes stāsti
  • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
  • Administrative and support service activities
  • Human health and social work activities
  • Other service activities

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.