Põhisisu juurde
EURES
Artikkel13. november 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Alessandria leiab Saksamaal töökoha hooldajana

Tänu EURESe ja kahe Saksamaa tööandja ühisalgatusele said mitu Euroopa tööotsijat võimaluse õppida Baieri liidumaal erivajadustega inimeste hooldajaks. Alessandria Grossi rääkis meile oma loo.

Alessandria finds a career as a care worker in Germany
Alessandria Grossi

„Kõik algas ühel pärastlõunal juulis 2019, kui lugesin EURESe Facebooki lehel Saksamaale hooldustöötajate värbamise projekti kohta,“ sõnab Alessandria. „See tundus põnev.“ 45-aastane Alessandria oli töötu ega suutnud leida uut püsivat töökohta. Kuna ta oli Saksamaal üles kasvanud ja teismelisena Itaaliasse kolinud, oli ta valmis Saksamaale naasma, et alustada uue väljakutsega. Projekt andis talle uut lootust.

Koolitusvõimalus hooldussektoris

Alessandria võttis ühendust EURESega ning teda asus nõustama EURESe Milano esinduse töötaja Rosaria Petrillo. Seejärel võttis temaga ühendust projektirühma kuuluv EURESe nõustaja Charlotte Glötzner Nürnbergis asuvast rahvusvahelisest tööhõiveametist (ZAV). Charlotte ja tema kolleegid otsisid koostöös kahe Baieri liidumaa hooldusteenuse osutajaga – Stiftung Sankt Johannes Marxheim-Schweinspointis ja Dominikus-Ringeisen-Werk Ursbergis – kandidaate kogu Euroopast, et koolitada nende kahe organisatsiooni jaoks erivajadustega inimeste hooldajaid.

Charlotte sõnul aitab projekt lahendada kvalifitseeritud töötajate vähesuse probleemi kohalikul tasandil. „Saksamaa tööandjatel on üha raskem värvata kvalifitseeritud hooldustöötajaid erivajadustega inimeste jaoks,“ ütleb ta. „Projekti lisaväärtus seisneb selles, et see ühendab töö ja kutseõppe ning osalejad saavad palka.“

Tööandja külastamine näitab tegelikku olukorda

Charlotte kutsus Alessandria veebruaris 2020 kahele Baieri liidumaal toimunud värbamispäevale, mille ta korraldas koos Donauwörthi tööhõiveameti kohaliku EURESe nõustaja Anja Coeneniga.

Esimesel päeval anti teavet koolitusprogrammide ja EURESe pakutava toetuse, sealhulgas reisi-, keelekursuste ja kolimiskulude hüvitamise kohta. Tööotsijatega vestlesid ka võimalikud tööandjad.

Teisel päeval tutvusid tööotsijad mõlema organisatsiooni ruumide, sealhulgas tööandja pakutavate majutusvõimalustega. „See oli tööotsijatele boonus, sest nad said realistliku ettekujutuse tulevasest töökohast ja -keskkonnast,“ sõnab Charlotte.

Edusammud hoolimata COVID-19 kriisist

Värbamispäevad olid väga edukad, sest Alessandria ja veel kaheksa Euroopa tööotsijat said tööpakkumise. Kahjuks on COVID-19 tekitanud kõigile suuri probleeme. Reisipiirangute ja hooldussektoris kehtestatud rangete eeskirjade tõttu lükkus projekti alustamine edasi.

Alessandrial ja veel ühel kandidaadil õnnestus siiski juunis Baierisse sõita, et alustada koolitust sihtasutuses Stiftung Sankt Johannes. Teised kandidaadid alustasid oktoobris tööd organisatsioonis Dominikus-Ringeisen-Werk ning osalevad praegu veebipõhisel saksa keele kursusel, et paremini integreeruda.

Kohanemine tööandja abiga

Erakorralistest asjaoludest hoolimata on Alessandria Saksamaal hästi kohanenud oma „erakordselt sõbraliku ja külalislahke“ tööandja abiga. Teda aitas ka EURESe rahaline toetus programmist Reactivate, millega ta maksis oma varasema Saksamaa-reisi ja majutuse eest.

„Lahkumine perekonnast ja töö tõttu Saksamaale kolimine ei olnud lihtne,“ ütleb ta. „Kuid mind ajendas võimalus teisi aidata. Tunnen end hästi ja see töö meeldib mulle. Olen alati meelsasti töötanud erivajadustega inimestega.“

„Õppida ja töötada minu vanuses sellises kaunis Saksamaa piirkonnas nagu Baierimaa... see on kui unistus,“ ütleb ta. „Tahaksin tänada kõiki EURESe töötajaid.“

 

Seotud lingid

Reactivate

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
VärbamistrendidSotsiaalmeediaEduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Administrative and support service activitiesHuman health and social work activitiesOther service activities

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.