Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 17. jūlijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Deviņi vienkārši IT paņēmieni darbvietā

Mūsdienu arvien digitālākajā darba tirgū būt tehnoloģiski attīstītam kļūst jo svarīgāk. Šajā rakstā mēs dalāmies ar deviņiem vienkāršiem IT paņēmieniem, lai uzlabotu jūsu digitālās prasmes un ražīgumu.

9 simple IT hacks for the workplace
Shutterstock

Izmantojiet veidnes kārtējiem uzdevumiem

Ja jūs atkārtoti veicat to pašu uzdevumu, sagatavojiet tam veidni. Tas ne tikai ļaus jums ietaupīt laiku, bet arī atgādinās par visiem elementiem, kas dokumentā varētu nebūt iekļauti. Piemēram, saglabājot veidni Microsoft Word, vienkārši izmainiet datnes veidu uz “Word veidni” (izmantojot nolaižamo izvēlni zem datnes nosaukuma).

Lejupielādējiet paroles pārvaldītāju

Lielākajai daļai tīmekļa vietņu un tiešsaistes sistēmu ir vajadzīga parole. Tās visas atcerēties var būt grūti, un jūs droši vien ļoti labi zināt, cik bieži tās ir jāpāriestata! Lejupielādējiet paroles pārvaldītāju (piemēram, LastPass) un ietaupiet laiku, ko zaudējat, mēģinot (neveiksmīgi) pieslēgties.

Izmantojiet zilu gaismas filtru vai “20-20-20” noteikumu, lai novērstu acu sasprindzinājumu

Skatoties uz datora ekrānu ilgu laiku, jo īpaši slikti gaismotos apstākļos, var rasties acu spriedze un pazemināties miega kvalitāte. Lai to novērstu, lejupielādējiet vienu no daudzajiem piedāvātajiem bezmaksas zilās gaismas filtriem (piemēram,Windows 10 Night light, CareUEyes Lite un Iris mini). Šī programmatūra automātiski pielāgos jūsu ekrāna nokrāsu atkarībā no diennakts laika un filtrēs nevajadzīgu zilās gaismas līmeni, aizstājot to ar siltākiem toņiem.

Turklāt “20-20-20” noteikums paredz, ka uz katrām 20 minūtēm, kas pavadītas pie ekrāna, cilvēkam 20 sekundes jāpaskatās uz kaut ko 20 pēdu attālumā. Ja uztraucaties par to, ka pavadāt pārāk ilgu laiku pie ekrāna, šā noteikuma īstenošana varētu būt viegls veids, kā aizsargāt acis.

Izmantojiet prokrastinācijas lietotni/darbvirsmas laika pārvaldības sistēmu

Ir pieejamas ļoti dažādas prokrastinācijas lietotnes un darbvirsmas laika pārvaldības sistēmas. Tādi varianti kā Be Focused palīdz uzlabot produktivitāti, nosakot darba periodu ilgumu un pārtraukumus, ļaujot jums sadalīt lielākus uzdevumus mazākos apakšuzdevumos un izsekot to pabeigšanai. Iespēja bloķēt konkrētas tīmekļa vietnes uz noteiktu laiku var palīdzēt līdz minimumam samazināt izšķērdēto laiku, kas pavadīts sociālajos plašsaziņas līdzekļos.

Atsakieties no e-pasta

Lai gan e-pasts jau daudzus gadus ir vēlamā uzņēmējdarbības saziņas metode, tādas programmatūras kā Microsoft Teams, Slack un Trello ieviešana nozīmē, ka vairs nav nepieciešams pavadīt stundas, pārbaudot pārpildītu iesūtni. Apvienojot vairākas funkcijas, tostarp grupu tērzēšanu, grafiku veidošanas rīkus un videokonferences, šīs programmas var ievērojami vienkāršot un saīsināt administratīvos procesus, atstājot lielākas iespējas vērtīgam augstas prioritātes darbam.

Īsinājumtaustiņi

Īsinājumtaustiņi var ietaupīt laiku, ļaujot jums veikt funkciju sekundēs un neizmantojot peli. Ir simtiem īsinājumtaustiņu no kuriem izvēlēties, bet šeit ir sniegti daži no populārākajiem:

 • Ctrl+Z = atsaukt
 • Ctrl+Y = atcelt atsaukšanu
 • Ctrl+X = izgriezt
 • Ctrl+C = kopēt
 • Ctrl+V = ielīmēt
 • Ctrl+A = atlasīt visu
 • Ctrl+B = iezīmēt treknrakstā
 • Ctrl+I = slīpināt
 • Ctrl+U = pasvītrot
 • Ctrl+N = izveidot jaunu dokumentu
 • Ctrl+P = drukāt

Izmantojiet bezmaksas tiešsaistes mācības

Internetā ir pieejams plašs mācību iespēju klāsts, ko var pabeigt attālināti un bez maksas. Piemēram, Google Digital Garage sniedz studentiem digitālās zināšanas un prasmes, lai palīdzētu viņiem attīstīt savu karjeru un uzņēmējdarbību, kā arī nodrošina sertifikātu par absolvēšanu, kas iekļaujams viņu CV.

Skenējiet dokumentus un izveidojiet to PDF, izmantojot viedtālruņu lietotnes

Ja esat saņēmis svarīgu izdruku, tagad varat izmantot tādas mobilā tālruņa lietotnes kā CamScanner, lai to pārveidotu PDF formātā, nepārrakstot tekstu manuāli. Vairs nav jāpārbauda soma vai galds, kas pilns ar papīriem!

Uzstādiet datņu koplietošanas programmatūru

Izmantojot tādu programmatūru kā Dropbox vai OneDrive var piekļūt savām datnēm, izmantojot vairākus dažādus datorus un ierīces. Tas var būt īpaši noderīgi situācijās, kad strādājat no mājām. Taču ievērojiet piesardzību, ja apstrādājat sensitīvu vai konfidenciālu informāciju – sazinieties ar sava uzņēmuma IT nodaļu, ja neesat pārliecināts.

Ceram, ka šie paņēmieni palīdzēs jums kļūt par digitālu burvi!

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES.

 

Saistītās saites

LastPass

Windows 10 Night light

CareUEyes Lite

Iris mini

Be Focused

Microsoft Teams

Slack

Trello

Google Digital Garage

CamScanner

Dropbox

OneDrive

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.