Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. liepos 17 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

9 paprastos IT gudrybės darbo vietai

Šiandieninėje darbo rinkoje vis svarbiau būti technologiškai išprususiems. Pateikiame 9 paprastas IT gudrybes, sustiprinsiančias jūsų skaitmeninius įgūdžius ir padidinsiančias produktyvumą.

9 simple IT hacks for the workplace
Shutterstock

Kasdienėms užduotims atlikti naudokite šablonus

Jei kasdien atliekate tą pačią užduotį, susikurkite šabloną. Jis padės ne tik taupyti laiką, bet ir primins apie trūkstamą informaciją dokumente. Išsaugodami šabloną „Microsoft Word“ programoje, pvz., tiesiog pakeiskite rinkmenos tipą į „Word šablonas“ (naudodami po rinkmenos pavadinimu esantį išskleidžiamąjį meniu).

Parsisiųskite slaptažodžių tvarkyklę

Daugelyje internetinių svetainių ir internetinių sistemų reikalaujama naudoti slaptažodį. Visus juos įsiminti gali būti sunku, todėl tikriausiai jums dažnai tenka juos keisti. Parsisiųskite slaptažodžių tvarkyklę (pvz., LastPass) ir nebešvaistykite laiko (nesėkmingai) bandydami prisijungti.

Naudokite mėlynąjį filtrą arba taisyklę 20-20-20 akims apsaugoti

Ilgą laiką žiūrint į kompiuterio ekraną, ypač esant prastam apšvietimui, gali įsitempti akys ir suprastėti miego kokybė. Kad to išvengtumėte, parsisiųskite vieną iš daugybės rinkoje siūlomų mėlynosios šviesos filtrų (pvz., Windows 10 Night light, CareUEyes Lite ir Iris mini). Ši programinė įranga automatiškai pritaikys jūsų ekrano atspalvį pagal dienos metą ir išfiltruos nereikalingą mėlyną šviesą pakeisdama ją šiltesniais tonais.

Be to, pagal taisyklę 20-20-20 dvidešimt minučių žiūrėjus į ekraną būtina 20 sekundžių žvilgsnį nukreipti į už 20 pėdų esantį objektą. Jeigu nerimaujate dėl to, kad daug laiko praleidžiate prie ekrano, šios taisyklės laikymasis gali būti paprastas būdas apsaugoti savo akis.

Naudokite atidėjimo programėlę ir (arba) kompiuterinę laiko valdymo sistemą

Rinkoje siūloma daugybė atidėjimo programėlių ir kompiuterinių laiko valdymo sistemų. Programa Be Focused padeda padidinti produktyvumą ir nustato darbo ir poilsio pertraukų trukmę, leidžia didesnes užduotis išskaidyti į smulkesnes ir patiems sekti jų atlikimą. Galimybė tam laikinai užblokuoti kai kurias internetines svetaines gali padėti jums nešvaistyti laiko socialiniuose tinkluose.

Atsitraukite nuo e. pašto

Nors e. paštas jau daug metų yra populiariausia dalykinio bendravimo priemonė, įsidiegus programėles Microsoft Teams, Slack ir Trello nebereikės ištisas valandas peržiūrinėti visus gautus e. laiškus. Šios programėlės turi daug funkcijų, įskaitant grupinius pokalbius, planavimo priemones ir vaizdo konferencijas, todėl gali gerokai palengvinti ir sutrumpinti administracinius procesus ir suteikti daugiau laiko vertingoms, svarbioms užduotims.

Spartieji klavišai

Spartieji klavišai padės sutaupyti laiko ir atlikti veiksmą vos per keletą sekundžių nenaudojant pelės. Kombinacijų yra šimtai, čia pateikiame populiariausias iš jų:

 • Ctrl+Z = anuliuoti
 • Ctrl+Y = atstatyti
 • Ctrl+X = iškirpti
 • Ctrl+C = kopijuoti
 • Ctrl+V = įklijuoti
 • Ctrl+A = pasirinkti viską
 • Ctrl+B = paryškinti tekstą
 • Ctrl+I = rašyti tekstą kursyvu
 • Ctrl+U = pabraukti tekstą
 • Ctrl+N = sukurti naują dokumentą
 • Ctrl+P = spausdinti

Išnaudokite nemokamo mokymosi internetu galimybes

Internete gausu nuotolinio mokymosi galimybių, o toks mokymasis nieko nekainuoja. Pavyzdžiui, Google Digital Garage padeda įgyti skaitmeninių žinių ir įgūdžių, padėsiančių plėtoti karjerą ir verslą. Čia taip pat išduodamas kurso baigimo pažymėjimas, kurį galima nurodyti savo CV.

Nuskenuokite dokumentus ir sukurkite juos PDF formatu naudodami išmaniojo telefono programėles

Naudodami mobiliąsias programėles, tokias kaip CamScanner, gautą svarbų spausdintą dokumentą galite konvertuoti į PDF formatą ir teksto nereikės perrašinėti ranka. Laikas, kai dokumentų tekdavo ieškoti rankinėje arba dokumentų šūsnyje ant stalo, baigėsi.

Įsidiekite rinkmenų dalijimosi programą

Naudodamiesi tokiomis programomis kaip Dropbox arba OneDrive galėsite pasiekti savo rinkmenas iš įvairių kompiuterių ir prietaisų. Tai itin naudinga tada, kai dirbate iš namų. Tačiau būkite atsargūs, jeigu turite jautrios arba konfidencialios informacijos – pasitarkite su savo įmonės IT skyriumi, jeigu nesate tikri dėl dalijimosi šia informacija.

Tikimės, kad šios IT gudrybės padės greitai tapti skaitmeninio pasaulio žiniuoniu!

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Susijusios nuorodos

LastPass

Windows 10 Night light

CareUEyes Lite

Iris mini

Be Focused

Microsoft Teams

Slack

Trello

Google Digital Garage

CamScanner

Dropbox

OneDrive

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Nurodymai ir patarimaiJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.