Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. vasario 19 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

8 patarimai jauniesiems verslininkams

Būti verslininku reiškia būti pačiam sau vadovu, priimti visus sprendimus ir užsiimti malonumo teikiančia veikla. Tačiau tai taip pat gali reikšti, kad reikės daug ir sunkiai dirbti, ypač tik pradėjus verslauti. Norėdami padėti, paruošėme 8 svarbiausius patarimus jauniesiems verslininkams.

8 tips for young entrepreneurs
EURES

Tikėkite savo vizija. Pristatyti pasauliui savo idėją lengva, kai tikrai ja tikite. Kuo atviriau rodysite savo užsidegimą ir entuziazmą kitiems, tuo labiau jie matys jūsų nuoširdumą, pritars jūsų idėjai ir padės jums siekti sėkmės. Taip įveiksite visas kliūtis, su kuriomis susidursite pakeliui, nes vargu, ar mesite tai, kuo tikite.

Megzkite ryšius. Labai svarbu turėti ryšių. Kuo daugiau bendrausite su žmonėmis ir pasakosite jiems apie savo idėją, tuo labiau tikėtina, kad sutiksite žmonių, galinčių padėti ją paversti tikrove. Tai reiškia, kad turite dalyvauti renginiuose ir susipažinti su galimais investuotojais, kad būtumėte pastebėtas. Bendraudami su kitais elkitės profesionaliai, kad jie į jus žiūrėtų rimtai. Taip pat verta iš anksto pasipraktikuoti tai, ką sakysite (pvz., pasiruošti trumpą savo idėjos pristatymą), kad galėtumėte kuo aiškiau ir įtikimiau perteikti savo idėją.

Ištirkite rinką. Žinokite savo rinką. Kuo geriau žinosite sektorių, į kurį bandote patekti, tuo bus aiškiau, ko tikėtis. Sužinokite, kas yra jūsų konkurentai, kurie dabartiniai metodai yra veiksmingi ir kurie ne, ir pažinkite jus rinkoje supančius produktus ir žmones. Tai padės jums tobulinti savo idėją ir bendrauti su kitais pramonės atstovais.

Planuokite. Turėkite planą, bet neprisiriškite prie jo. Nors planas gali būti puikus vedlys ir suteikti struktūrinio aiškumo, ne viskas vyks taip, kaip tikitės. Bet kada gali atsirasti nenumatytų kliūčių – ir naujų galimybių, tad pasirūpinkite, kad savo planą galėtumėte pritaikyti ir derinti.

Nesėkmės. Visi kartais suklumpa. Perskaitykite bet kurio iš sėkmingiausiai verslą vystančių šiandienos verslininkų biografiją ir sužinosite, kad savo kelyje nesėkmių jie patyrė ne mažiau nei pergalių. Ir tai yra gerai, nes svarbiausia tai, ko nesėkmės jus išmoko. Mokykitės iš savo nesėkmių ir bandykite dar kartą. Kaip aktoriai, kurie eina į šimtus atrankų, kol gauna vaidmenį, kuris būna sėkmingos jų karjeros pradžia, verslininkai pasisėmę jėgų iš savo nesėkmių sustiprėja.

Būkite aktyvūs. Pasinaudokite visomis jums atsivėrusiomis galimybėmis, net jei esate išsekę ir visai nenorite to daryti. Praleista galimybė gali lemti, ar verslas žengs į priekį, ar atgal. Kuo produktyvesni būsite, tuo daugiau turėsite galimybių sėkmingai vystyti verslą, ir tai bus viskas, ką pastebės jus supantys žmonės.

Užsibrėžkite realistiškus tikslus. Norint įgauti kitų pasitikėjimą ir susikurti gerą reputaciją, reikia laiko, todėl nepaleiskite niekais viso sunkaus darbo žadėdami tai, ko negalite padaryti. Užsibrėžkite realistiškus tikslus ir nuosekliai jų siekdami užsitarnausite žmonių pagarbą ir pasitikėjimą.

Būkite kantrūs. Sėkmė ne visada ateina per naktį – jos siekiant gali tekti daug metų sunkiai dirbti. Neatlyžkite. Atkakliai dirbkite ir vieną dieną jus aplankys užsitarnauta sėkmė.

Tai 8 svarbiausi patarimai sėkmės siekiantiems jauniesiems verslininkams. Linkime sėkmingai jais pasinaudoti!

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.