Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. kovo 12 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

8 priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti sezoninio darbo galimybę

Sezoninis (arba laikinasis) darbas, palyginti su darbu visą darbo laiką, dažnai yra antras, mažiau pageidaujamas pasirinkimas, tačiau taip yra ne visada. Toliau pateikiame priežastis, kodėl turėtumėte apsvarstyti sezoninio darbo galimybę.

8 reasons you should consider seasonal work
Shutterstock
 1. Galimybė išbandyti pradedančiojo darbuotojo pareigas

Sezoniniams darbuotojams dažnai siūlomos pradedančiojo darbuotojo pareigos, kurias būtų daug sunkiau rasti kituose sektoriuose. Tai gali būti galimybė įgyti patirties, vėliau galbūt padėsiančios rasti atitinkamą karjeros kelią.

 1. Išbandykite naują darbo sritį ar darbą pas kitą darbdavį

Jei domitės nauja karjeros kryptimi arba norėtumėte dirbti kitam darbdaviui, sezoninis užimtumas gali suteikti galimybę tai saugiai išbandyti žinant, kad jei darbas jums nepatiks, nebūsite įsipareigojęs jį dirbti ilgą laiką.

 1. Pasinaudokite išskirtine galimybe tobulinti savo įgūdžius

Sezoninių darbų įvairovė (pvz., slidinėjimo kurortuose, festivaliuose, mažmeninės prekybos srityje ar žemės ūkyje) gali suteikti galimybę tobulinti konkrečius darbdaviams reikalingus įgūdžius, kurių galbūt neišsiugdytumėte dirbdami kitokį darbą.

 1. Tobulinkite savo gyvenimo aprašymą

Darbo ieškančiam žmogui sezoninis darbas gali būti puikus būdas užpildyti spragas savo gyvenimo aprašyme, taip pat įgyti vertingų įgūdžių ir gauti taip reikiamas pajamas.

 1. Pasinaudokite galimybe susirasti darbą

Sezoninis darbas gali būti ne tik galimybė išbandyti darbą pas konkretų darbdavį ar tam tikroje srityje, jis taip pat gali leisti darbdaviui išbandyti jus ir pamatyti, ar tinkate jo darbo aplinkai. Jei darbdavys pastebės, kad esate itin darbštus ir motyvuotas, tikėtina, kad jis jums pasiūlys ilgalaikę darbo vietą.

 1. Plėtokite profesinius ryšius

Baigus galioti sezoninio darbo sutarčiai, net jei jums nebus pasiūlyta dirbti visą darbo laiką, būsite dirbę su daugybe naujų žmonių, per kuriuos ateityje galbūt sužinosite apie kitus darbo pasiūlymus.

 1. Keliaukite

Daug sezoninių darbų pasiūlo turizmo pramonė, o tai gali suteikti jums galimybę keliauti ir dirbti užsienyje, pamatyti naujų vietų ir susipažinti su nauja kultūra, ir visa tai gaunant atlyginimą.

 1. Leiskite laiką lauke

Sezoninis darbas dažnai dirbamas lauke – tai darbas, kuris labiausiai priklauso nuo sezono ir oro sąlygų. Leisti laiką lauke naudinga dėl daugybės priežasčių, pavyzdžiui, tai gali sustiprinti jūsų imuninę sistemą ir turėti teigiamos įtakos jūsų psichikos sveikatai.

Tikimės, kad šie patarimai paskatins jus pasidomėti jūsų karjeros tikslus atitinkančiomis sezoninio užimtumo galimybėmis.

Parengta bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

  Išsamūs duomenys

  Temos
  Nurodymai ir patarimaiJaunimas
  Sektorius
  Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

  Atsisakymas

  Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.