Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. birželio 30 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

8 svarbūs įgūdžiai, garantuosiantys sėkmę po COVID-19

Mokslininkai spėlioja, kaip keisis pasaulis po COVID-19 pandemijos, tačiau dauguma jų sutinka, kad darbo vietos nebebus tokios pačios kaip anksčiau. Štai aštuoni įgūdžiai, kurie, manome, bus būtini darbuotojams ir įmonėms visame pasaulyje po koronaviruso pandemijos.

8 essential skills to succeed in a post-COVID-19 world
Shutterstock

Lyderystė

Koronaviruso plitimas gali sulėtėti, tačiau nuotolinis darbas tampa vis populiaresnis. Vis daugiau darboviečių savo darbuotojams leidžia dirbti iš namų, todėl lyderystės įgūdžiai darosi vis svarbesni. Grupių ir skyrių vadovai turi gebėti įkvėpti ir motyvuoti savo kolegas ir skatinti bendradarbiauti nuotoliniu būdu. Be to, plečiantis trumpų projektų ekonomikai, vis dažniau dirbama komandose, o tokiam darbui reikia visų proceso dalyvių iniciatyvumo ir aktyvumo.

Emocinis intelektas

Emocinis intelektas – tai gebėjimas pažinti ir suprasti savo ir kitų emocijas. Jis susideda iš kelių elementų – sąmoningumo, suvokimo ir reguliavimo, bet iš esmės – tai lyderystė per empatiją, įtaką ir bendradarbiavimą. Po COVID-19 pasaulyje gali būti daug netikrumo ir iššūkių, ir įmonėms reikės emociškai intelektualių lyderių, kurie padėtų savo darbuotojams išgyventi šį sunkų laikmetį.

Technologiniai įgūdžiai

Matėme, kad tokios technologijos kaip robotika, papildytoji realybė, daiktų internetas ir dirbtinis intelektas gali padėti įmonėms įgyti atsparumo būsimoms pandemijoms. Ateityje įmonėms bus būtini žmonės, galintys padėti panaudoti tokias technologijas. Nuo gamyklų iki teisės įmonių – darbo rinkai vis labiau reikės tinkamus technologinius įgūdžius turinčių darbuotojų.

Skaitmeniniai ir programavimo įgūdžiai

COVID-19 krizė parodė, kad didelį skaitmeninį pajėgumą turinčios įmonės yra mažiau pažeidžiamos ekonomikos nuosmukio ir pandemijų. Todėl žmonės, turintys skaitmeninės rinkodaros, žiniatinklio kūrimo, dizaino ir programavimo įgūdžių, gali labai padėti įmonėms išsilaikyti sunkiais laikais. Vis daugiau įmonių skaitmenina savo veiklą, todėl galimybių skaitmeninius įgūdžius pritaikyti darbui taip gausu.

Gebėjimas prisitaikyti

Izoliavimo priemonės į mūsų gyvenimą įnešė daug netikėtų pokyčių. Mūsų darbo metodai neabejotinai keisis, o darbuotojai, gebantys greitai prisitaikyti prie pokyčių, darbdaviams bus labai vertingi. Gebėjimas prisitaikyti – tai ne tik gebėjimas imtis naujų darbo užduočių, bet ir nuolatinis naujų įgūdžių mokymasis ir senųjų atnaujinimas, siekiant neatsilikti nuo pokyčių darbo rinkoje.

Kūrybingumas ir išradingumas

Per koronaviruso pandemiją pamatėme, kaip svarbu būti kūrybingiems ir išradingiems. Įmonės, kurios sugalvojo, kaip teikti savo paslaugas internetu arba greitai pakeisti savo gamybą, daugeliui buvo sektinas pavyzdys. Pasaulyje po koronaviruso žmogaus kūrybingumas bus labai svarbus.

Informacinis raštingumas

Verslo tendencijas išmanančios įmonės geriau reaguoja į netikėtas situacijas. Tačiau tam įmonėms reikia duomenų naudojimą įvaldžiusių profesionalų, kurie gali interpretuoti informaciją ir siūlyti ja pagrįstus sprendimus. Dėl šios priežasties duomenų naudojimą įvaldę asmenys darbdaviams bus kaip niekad vertingi.

Kritinis mąstymas

Internete gausu melagingų naujienų ir dezinformacijos, todėl įmonės, siekdamos priimti informacija pagrįstus sprendimus, turės gebėti mąstyti kritiškai. Žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumas ir gebėjimas objektyviai vertinti įvairių šaltinių informaciją bus labai reikalingi.

Skaitykite šį straipsnį apie tai, kaip šešios Europos įmonės pasinaudojo keliais pirmiau nurodytų įgūdžių, kad išgyventų krizę ir žengtų pirmyn.
 

 

Susijusios nuorodos

Kaip įmonės prisitaiko prie krizės ir ruošiasi ateičiai po COVID-19
 

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasIšorės suinteresuotosios šalysNurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.