Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2019. gada 2. augustsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

7 pazīmes, kas liecina, ka sirdī esat uzņēmējs

Uzņēmēji var izveidot jebkāda lieluma izņēmumu, tiem var būt jebkāds vecums, dzimums vai valstspiederība, taču visveiksmīgākajiem piemīt konkrētas īpašības. Šajā rakstā mēs aplūkojam šīs īpašības un palīdzam noskaidrot, vai sirdī esat uzņēmējs.

7 signs that you could be an entrepreneur at heart
EURES

Jums ir redzējums

Ir viegli raudzīties uz Steve Jobs vai Bill Gates un domāt, ka uzņēmējs nozīmē tikai miljoniem lielu peļņu un lielāko zīmolu pasaulē. Lai gan tās ir cienījamas ambīcijas, veiksmīgam uzņēmumam jāsākas ar ideju. Uzņēmēji prot saskatīt tirgus nepilnības, kas ļauj ieviest jaunu produktu, nosakot pieprasījumu, kas nav apmierināts, vai izstrādājot jaunu risinājumu vecai problēmai.

Jūs spējat koncentrēt uzmanību nākotnei

Lai gan tagadne ir svarīga, veiksmīgi uzņēmēji vienmēr īpašu uzmanību pievērsīs arī nākotnei. Viņi paredz turpmākos izaicinājumus, iespējas un tendences, lai nodrošinātu, ka viņi saglabā vadošo lomu savā nozarē un var ātri reaģēt uz mainīgām klientu un patērētāju vajadzībām.

Jūs spējat uzņemties (aprēķinātus) riskus

Atšķirība starp veiksmīgu un neveiksmīgu uzņēmēju var būt viens vārds: aprēķināts. Uzņēmēji uzņemas risku, balstoties uz rūpīgām pārdomām vai plānošanu, nevis emocijām. Uzņēmuma izveide un attīstīšana ietver zināmu risku, taču ir svarīgi izprast atšķirību starp šādu risku un neapdomību. Veiksmīgs uzņēmējs zina, kad uzņemties risku, taču viņš arī zina, kad no tā izvairīties.

Jūs esat elastīgs

Spēja pielāgoties pārmaiņām ir būtiska, lai gūtu panākumus uzņēmējdarbības jomā. Tirgi, tāpat kā cilvēki, ir neparedzami, un, ja uzņēmējs var pielāgoties neparedzamām situācijām (nevis cīnīties pret tām), tas viņam tikai palīdzēs gūt panākumus.

Jums piemīt empātija

Kad cilvēki domā par veiksmīgu uzņēmēju, tie dažreiz iztēlojas cietsirdīgu tēlu, kas uzskata, ka paša mērķi ir svarīgāki par citu jūtām. Patiesībā tā notiek reti. Ir svarīgi, lai darba ņēmēji, klienti un akcionāri justu, ka viņu viedoklim ir nozīme un ka viņi tiek uzklausīti. Visveiksmīgākie uzņēmumu īpašnieki spēj ņemt vērā visu uzņēmumā iesaistīto personu viedokļus un jūtas, kā arī skaidri darīt šīm personām zināmu, kā viņi cenšas sasniegt kopīgu redzējumu.

Jūs esat motivēts

Tas, ka esat priekšnieks, nozīmē, ka motivējat sevi un nepaļaujaties, ka jūsu vietā to darīs citi. Uzņēmējiem nav vadītāja, kas pārbauda viņu progresu, nodrošina termiņu ievērošanu vai pamāca, ja viņi no rīta kavē. Viņu pašu pienākums ir pārliecināties, ka viss norisinās gludi un ka darbs tiek izpildīts laikus.

Motivācijas saglabāšanā galvenā nozīme ir kaislībai. Ja jums patīk sava ideja, būsiet vēl apņēmīgāks to veiksmīgi īstenot.

Jūs spējat pieņemt neveiksmi

Neveiksme ir neizbēgama daļa no uzņēmuma veidošanas un kļūšanas par uzņēmēju. Panākumus ilgtermiņā gūs tie, kas spēj pārvarēt neveiksmes un piemērot gūtās mācības turpmākai pieredzei. Uzņēmēji neuzskata neveiksmi par kaut ko negatīvu, bet gan par iespēju pilnveidoties.

Te būs: 7 pazīmes, kas liecina, ka sirdī esat uzņēmējs. Mēs ceram, ka tas palīdz jums atklāt sevī uzņēmēju!

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.