Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2019 m. rugpjūčio 2 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

7 požymiai, kad galbūt iš tiesų esate verslininkas

Verslininkai gali būti bet kokio pobūdžio, masto, amžiaus, lyties ar tautybės, tačiau sėkmingiausius iš jų sieja tam tikros bendros savybės. Šiame straipsnyje nagrinėjame tas savybes ir jums padedame suprasti, ar iš tiesų esate verslininkas.

7 signs that you could be an entrepreneur at heart
EURES

Turite viziją

Prisiminus Steve’ą Jobsą (Steve Jobs) ar Billą Gates’ą (Bill Gates) labai lengva pamanyti, kad verslininkas yra tas, kas uždirba milijonus ir sukuria didžiausią prekių ženklą pasaulyje. To siekti tikrai verta, tačiau sėkmingas verslas turi prasidėti nuo idėjos. Verslininkai sugeba pamatyti nišą rinkoje naujam produktui, nustatyti nepatenkintą paklausą arba rasti naują senos problemos sprendimą.

Sugebate sutelkti dėmesį į ateitį

Nors dabartis tikrai yra svarbi, sėkmingi verslininkai visuomet pagalvoja apie ateitį. Jie numato būsimus iššūkius, galimybes ir tendencijas, kad išliktų tarp savo sektoriaus lyderių ir sugebėtų greitai reaguoti į kintančius klientų ir vartotojų poreikius.

Mokate prisiimti (pasvertą) riziką

Skirtumas tarp sėkmingo ir nesėkmingo verslininko gali būti apibūdintas vienu žodžiu – pasverti. Verslininkai prisiima riziką, pagrįstą kruopščia analize ar planavimu, o ne emocijomis. Norint sukurti ir plėtoti verslą, reikia sugebėti prisiimti tam tikrą riziką, bet svarbu atskirti pasvertą riziką nuo neatsakingo elgesio. Sėkmingas verslininkas žino, kada prisiimti riziką, taip pat kada jos derėtų vengti.

Esate lankstus

Gebėjimas prisitaikyti prie pokyčių yra gyvybiškai svarbus norint užsitikrinti sėkmę verslo pasaulyje. Rinkos yra nenuspėjamos, kaip ir žmonės, ir, jei verslininkas gali priimti netikėtas aplinkybes ir prie jų prisitaikyti (o ne kovoti su jomis), tai tik padės jam užsitikrinti sėkmę.

Esate empatiškas

Svarstydami, kas yra sėkmingas verslininkas, žmonės kartais įsivaizduoja kietaširdį žmogų, kuriam užsibrėžti tikslai svarbiau už kitų jausmus. Tačiau tikrame gyvenime taip būna retai. Svarbu, kad darbuotojai, klientai ir akcininkai jaustų, kad jų nuomonė yra svarbi ir kad į ją atsižvelgiama. Sėkmingiausias įmonės savininkas – tas, kuris atsižvelgia į visų įmonės veikloje dalyvaujančiųjų nuomonę bei jausmus ir jiems aiškiai perteikia, kaip įgyvendinama bendra vizija.

Esate motyvuotas

Jei esate pats sau viršininkas, tai reiškia, kad esate motyvuotas ir nesiekiate, kad jus motyvuotų kiti. Verslininkai neturi vadovo, kuris stebėtų, ar jie gerai dirba, reikalautų, kad būtų laikomasi terminų, arba priekaištautų dėl vėlavimo į darbą. Jie patys turi pasirūpinti, kad viskas vyktų sklandžiai ir kad darbas būtų atliktas laiku.

Motyvacija grindžiama entuziazmu. Jei jums tikrai patinka jūsų idėja, būsite dar labiau pasiryžęs ją sėkmingai įgyvendinti.

Sugebate priimti nesėkmę

Jei norite imtis verslo ir tapti verslininku, vienokia ar kitokia nesėkmė yra neišvengiama. Ilgalaikėje perspektyvoje sėkmė lydės tuos, kas gali atsitiesti po nesėkmės ir iš jos pasimokyti. Verslininkai nesėkmės nevertina neigiamai – jiems tai galimybė tobulėti.

Štai 7 požymiai, kad galbūt iš tiesų esate verslininkas. Tikimės, kad tai padės jums savyje atrasti verslininko gyslelę!

Bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES darbuotoją

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.