Prejsť na hlavný obsah
EURES
Novinový článok19. decembra 2017Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Sedem rozšírení prehliadača Chrome, ktoré potrebuje každá usilovná včielka

Sven Dahlin napísal elektronickú knihu o účinnosti pri používaní programu Microsoft Excel, organizuje webináre a pracuje pre spoločnosť Tradera Rabattkoder vo Švédsku. Keďže je to človek zameraný na efektívnosť, rozhodli sme sa ho opýtať, ktoré rozšírenia prehliadača Chrome by odporučil na zvýšenie pracovnej výkonnosti.

7 Chrome extensions every worker bee needs
EURES

 

Lightshot

Ak potrebujete rýchlo spraviť snímku obrazovky niečoho na karte prehliadača Chrome, toto je pre vás to správne rozšírenie. Stačí kliknúť na tlačidlo „Urobiť snímku obrazovky“ a otvorí sa nová karta, v ktorej vyberiete, čo chcete zdieľať alebo uložiť. Ak ide o fotografiu, môžete v nástroji Google zadať vyhľadávanie podobných fotografií. Pred zdieľaním alebo uložením môžete na snímku obrazovky niečo nakresliť alebo na nej zvýrazniť to, na čo chcete príjemcu upozorniť.

Momentum

Momentum sa vám ponúkne vždy, keď otvoríte novú kartu v prehliadači Chrome. Poskytne vám informácie o čase, dátume, počasí a niekoľkých ďalších veciach, ale predovšetkým zobrazí váš zoznam úloh. Stretnutia si značíte do kalendára, ale čo s ostatnými veľkými aj malými úlohami, ktoré nemáte naplánované na konkrétny čas? S týmto rozšírením budete mať pred očami to, čomu potrebujete venovať pozornosť, a do zoznamu môžete jednoducho pridávať nové úlohy. Po splnení úlohy ju odstránite a prejdete na ďalšiu.

Text Mode

Pomerne veľa webových stránok vám poskytuje obrovské množstvo informácií, pri ktorých je niekedy ťažké sústrediť sa na text. Text Mode je jednoduché rozšírenie, ktoré pri používaní odstráni všetko okrem samotného textu a takisto všetko zobrazí v čiernobielom prevedení. Toto rozšírenie vám vynikajúco poslúži, keď potrebujete spracovať veľké množstvo informácií v krátkom čase.

Last Pass

To množstvo hesiel… To množstvo prihlasovacích údajov. Je nemožné pamätať si všetky, ak nepoužívate vždy len to isté heslo, čo, ako všetci vieme, sa rozhodne neodporúča. Last Pass je služba, ktorá bezpečne ukladá vaše heslá a používateľské mená v tzv. trezore, pričom k nim máte prístup len vy.

All-in-One Messenger

Používa spoločnosť, v ktorej pracujete, viac ako jeden komunikačný program, ako napr. Skype, Slack alebo WhatsApp? S rozšírením All-in-One Messenger budete mať všetky tieto programy v jednom okne a nebudete musieť preskakovať z jedného do druhého. Ušetríte tak veľa času.

Grammarly for Chrome

Rozšírenie Grammarly je vynikajúce pre ľudí, ktorí píšu po anglicky. Toto rozšírenie kontroluje pravopis aj gramatiku a zabezpečuje, aby sa to, čo napíšete, ľahko čítalo a vyzeralo profesionálne. Poskytuje až 400 kontrol za mesiac zadarmo.

SimilarWeb

Potrebujete zistiť, akú návštevnosť mala webová stránka za posledných šesť mesiacov? Rozšírenie SimilarWeb vám to zistí a zároveň vám poskytne aj ďalšie údaje, ako napr. z ktorej krajiny boli návštevníci stránky a či ju navštívili prostredníctvom sociálnych médií, vyhľadávacích nástrojov alebo prepojení. Údaje nebudú nikdy úplne presné, ale získate tak predstavu, či by ste napríklad mali spolupracovať s konkrétnym vplyvným subjektom.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako čo najviac vyťažiť zo svojho pracovného dňa? Prečítajte si tento nedávno publikovaný článok: 5 tipov pre efektívnu prácu

 

Súvisiace odkazy

Lightshot

Momentum

Text Mode

Last Pass

All-in-One Messenger

Grammarly for Chrome

SimilarWeb

Tradera Rabattkoder

Rozšírenia prehliadača Chrome

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať poradcu siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Témy
Rady a tipy
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.