Przejdź do treści głównej
EURES
Artykuł prasowy19 grudnia 2017Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

7 rozszerzeń Chrome niezbędnych dla wszystkich zapracowanych

Sven Dahlin jest autorem e-booka na temat efektywnego korzystania z Microsoft Excel, prowadzi webinaria i pracuje dla Tradera Rabattkoder w Szwecji. Postanowiliśmy zapytać go, jako osobę nastawioną na efektywność, jakie rozszerzenia Chrome mógłby polecić w celu zwiększenia produktywności w pracy.

7 Chrome extensions every worker bee needs
EURES

 

Lightshot

Jeśli chcesz zrobić szybki zrzut ekranu w zakładce Chrome, to jest narzędzie dla Ciebie. Po prostu wciskasz przycisk „Zrób zrzut ekranu” i otwiera się nowa karta, na której wybierasz, co chcesz udostępnić lub zapisać. Jeśli jest to obraz, możesz nawet wyszukać podobne obrazy w Google. Przed udostępnieniem lub zapisaniem możesz też rysować na zrzucie ekranu i zaznaczać to, na co chcesz zwrócić uwagę odbiorcy.

Momentum

Momentum wyświetla się za każdym razem, gdy otwierasz nową kartę w Chrome. Pokazuje godzinę, datę, pogodę i kilka innych komunikatów, ale przede wszystkim listę rzeczy, które masz do zrobienia. Spotkania zapisuje się w kalendarzu, ale co z tymi większymi i mniejszymi zadaniami, na których wykonanie nie ma ściśle określonego terminu? Dzięki temu narzędziu łatwo sprawdzisz, na czym masz się skupić, i równie łatwo dodasz kolejne rzeczy do zrobienia. Po zakończeniu zadania usuwasz je i przechodzisz do następnego.

Text Mode

Wiele stron internetowych zawiera ogromną ilość informacji, które mogą utrudnić skoncentrowanie się na tekście. Text Mode jest prostym rozszerzeniem, które po uruchomieniu usuwa ze strony wszystko oprócz samego tekstu, a także powoduje, że wszystko wyświetla się w kolorach czarnym i białym. Narzędzie to nadaje się idealnie do przetwarzania dużych ilości informacji w krótkim czasie.

LastPass

Te wszystkie hasła... Te wszystkie loginy. Nie sposób zapamiętać ich wszystkich, chyba że użyjesz za każdym razem tego samego hasła, a jak wszyscy wiemy, zdecydowanie nie jest to zalecane. LastPass to usługa, która bezpiecznie przechowuje hasła i nazwy użytkownika w „skarbcu”, dzięki czemu Ty (i tylko Ty) masz do nich łatwy dostęp.

All-in-One Messenger

Czy firma, dla której pracujesz, używa więcej komunikatorów niż jeden, np. Skype, Slack lub WhatsApp? All-in-One Messenger integruje wszystkie te programy i umieszcza je w jednym oknie, co sprawia, że nie musisz już między nimi przeskakiwać. To duża oszczędność czasu!

Grammarly for Chrome

Grammarly nadaje się idealne dla osób, które piszą po angielsku. Narzędzie to sprawdza zarówno pisownię, jak i gramatykę, zapewniając, że to, co napiszesz, jest łatwe do odczytania i ma profesjonalny wygląd. Bezpłatnie można wykonać do 400 sprawdzeń miesięcznie.

SimilarWeb

Chcesz się dowiedzieć, jaki był ruch na stronie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy? Narzędzie SimilarWeb dostarcza tego typu informacji, a ponadto informacji na temat krajów pochodzenia osób odwiedzających stronę oraz tego, czy trafili na nią przez media społecznościowe, wyszukiwarki lub linki. Dane nigdy nie będą dokładne w 100%, ale dadzą pogląd na przykład na to, czy powinieneś współpracować z danym influencerem.

Chcesz wiedzieć więcej, jak najlepiej wykorzystać swój dzień pracy? Sprawdź nasz ostatni artykuł: Pięć wskazówek, jak pracować efektywniej.

 

Powiązane linki

Lightshot

Momentum

Text Mode

LastPass

All-in-One Messenger

Grammarly for Chrome

SimilarWeb

Tradera Rabattkoder

Rozszerzenia Chrome

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Szukaj doradcy EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracyEURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeńEURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Tematy
Porady i wskazówki
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.