Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 27. jūlijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Pieci ieteikumi, meklējot stažēšanās vietu

Palieliniet savu konkurētspēju, meklējot stažēšanās vietu.

5 tips when looking for traineeships

Iegūt lielisku stažēšanās vietu ir grūti. Šādā gadījumā nepieciešams ne tikai izcelties no citu ieinteresēto pretendentu pūļa, bet arī zināt, kur meklēt īstās iespējas. Mēs lūdzām Digitālās tirgzinības vadītājam Norvēģijā Pål Kaalaas, CupoNation sniegt viņa piecus labākos ieteikumus, meklējot stažēšanās vietu, un, lūk, ko viņš teica …

Meklējiet ārzemēs

Stažēšanās ārzemēs dod Jums tūlīt lieliskas iespējas, tad kāpēc ierobežot sevi tikai ar iespējām savā valstī? Ir aizraujošas iespējas, ko izpētīt visā Eiropā! Pieņemot praktikanta vietu kaut kur ārzemēs, Jūs iegūstat iespēju iepazīt atšķirīgu kultūru gan savā darbā, gan brīvajā laikā. Došanos prom no drošās un pazīstamās dzimtās zemes, lai strādātu ārzemēs, darba devēji visā pasaulē novērtē pat pēc daudziem gadiem.

Klauvējiet pie durvīm

Esiet proaktīvs un pamanāms. Pirms daudziem gadiem “klauvēšana pie uzņēmuma durvīm” to burtiski arī nozīmēja, bet tagad visa sākotnējā saziņa notiek tiešsaistē. Ja Jums nav LinkedIn konta, nekavējoties to izveidojiet, un, ja meklējat stažēšanās vietu, apsveriet domu par Premium abonementa iegādi. Tas dod Jums iespēju tieši sazināties ar “pareiziem cilvēkiem pareizajos uzņēmumos”, uzdodot attiecīgos jautājumus un iepazīstinot ar sevi. Premium abonements Jums nodrošina tiešu pieeju “lielajiem bosiem” gandrīz jebkurā uzņēmumā, sniedzot iespēju uzrakstīt viņiem kādu rindiņu. Tas var būt lielisks ieguvums gan Jums, gan viņiem, nodrošinot tādas saziņas iespējas, kādu pirms dažiem gadiem nebija. Draudzīgs ieteikums: nepārcentieties! Pārliecinieties, ka dibināt kontaktus tikai tad, ja tam ir jēga. Nevajadzētu izmantot LinkedIn ar domu, ka “es tikai uzrakstu pēc iespējas lielākam skaitam cilvēku un ceru saņemt vismaz vienu pozitīvu atbildi”.

Vai raizējaties, ka Jūs ignorēs? Nu, tas gan vairāk liecina par uzņēmumu vai personu, nevis Jums, kas mūs noved pie nākamā ieteikuma …

Tas ir divvirzienu ceļš

Uzņēmums, kas vērtē Jūs kā praktikantu, noteikti grib uzzināt par Jums vairāk. Galu galā, viņi grib būt droši, ka pieņem darbā pareizo cilvēku. Neaizmirstiet darīt to pašu! Pārbaudiet uzņēmumus, kuriem plānojat pieteikties, pārliecinoties par to atbilstību Jūsu izvēlētajai karjerai. Jūs taču nevēlaties stažēties, ja tam nav reālas jēgas. Varbūt pazīstat kādu, kurš tur iepriekš ir strādājis? Ko Jūs varat uzzināt no ziņu rakstiem un uzņēmuma tīmekļa vietnes? Pirms sūtāt viņiem pieteikumu, pārliecinieties, ka Jums par viņiem ir pozitīvs iespaids.

Nesūtiet visiem vienu un to pašu tekstu

Atradāt vietu, uz kuru vēlaties pieteikties? Ieguldiet laiku savā pieteikumā! Protams, ir normāli, ja ir veidne, bet ir tiešām svarīgi pielikt vairāk pūļu, nevis tikai nomainīt uzņēmuma nosaukumu un pāris teikumus Ja Jūs neveltāt laiku savas veidnes izveidei par konkrētu pieteikumu konkrētam uzņēmumam, Jūsu pūles ir nepietiekamas. Ir viegli atpazīt pieteikumus, kas nav rūpīgi izstrādāti, tāpēc nepalaidiet garām iespēju tikai slinkuma dēļ. Jums ir jāpierāda personai galda otrā pusē, ka Jums interesē daudz ko uzzināt par uzņēmumu un tā darbību.

Uzdodiet jautājumus

Darba sludinājumos parasti ir norādīta kontaktpersona, ar kuru Jūs varat sazināties, bet vairākums cilvēku to nedara. Tad kāpēc nenosūtīt šai personai e-pasta ziņojumu, uzdodot pāris būtiskus jautājumus par stažēšanos? Tas parāda, ka esat ieinteresēts, un ļauj Jums izcelties no pūļa. Par katru pieejamo darbu Jūs sacenšaties ar daudziem citiem kompetentiem cilvēkiem, tāpēc izmantojiet jebkuru izdevību sevis izcelšanai.

 

Attiecīgās saites

CupoNation

Global Savings Group

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
Personāla atlases tendencesVeiksmes stāstiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.