Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 5. decembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Pieci iemesli, kāpēc strādāt jaunuzņēmumā

Pēc studiju pabeigšanas Ķīnā klientu menedžmenta vadītājs Håvard Stjernen (29 gadus vecs) nolēma noraidīt darba piedāvājumu Norvēģijā un tā vietā pievienoties kāda jaunuzņēmuma komandai Vācijā. Viņš skaidro, kāpēc pieņēma šādu lēmumu.

5 reasons for joining a startup
EURES

1. Straujš dzīves ritms

Jaunuzņēmumā viss nepārtraukti mainās. Vienmēr ir kāds jauns projekts, termiņš, cilvēks, ideja, koncepcija vai sanāksme. Pietiek vien samirkšķināt acis, un kaut kas aizraujošs jau ir palaists garām. Nekas profesionālajā dzīvē nevarētu sniegt vēl lielāku prieku. Nevienā citā vidē nav iespējams iegūt tik daudz zināšanu tik īsā laikā. Viena gada  darba pieredze jaunuzņēmumā ir pielīdzināma divu vai trīs gadu pieredzei lielā korporācijā ar senu vēsturi. Tāpēc, ja esat gados jauns un vēlaties veidot karjeru, izvēle par labu darbam jaunuzņēmumā dos jums lielisku starta izrāvienu.

2. Darbs, kas sniedz gandarījumu

Jaunuzņēmumi nepieņem darbā stažierus, lai tie šķirotu dokumentus un vārītu kafiju. Stažierus pieņem, lai tie veiktu uzņēmumam nozīmīgu darbu. Jūsu līgumā varbūt arī ir minēts vārds “stažēšanās”, taču attieksme pret jums būs tāda pati kā pret pilnas slodzes darbinieku. Jaunuzņēmumā jums būs daudz lielākas iespējas ietekmēt uzņēmējdarbības virzienu, turklāt jūs noteikti varēsiet būt jūs pats un justies ērti savā amatā. Jaunuzņēmums ir lieliska vieta, kur pārbaudīt savas spējas un noteikt savas karjeras iespējamo virzienu.

3. Tā nav nekāda burāšana mierīgā jūrā

Jums nepatīk stress? Nezināmais liek jūsu plaukstām pārklāties ar sviedriem? Tādā gadījumā jaunuzņēmumu pasaule nav jums piemērota. Kāpēc? Tāpēc, ka tajā viss nebūt nenorit tik gludi. Pat visslavenākie jaunuzņēmumi, piemēram, Uber un Airbnb joprojām saskaras ar grūtībām, kuras tiem nākas pārvarēt. Nekas netiek darīts vienkārši tāpēc, ka “tā mēs to vienmēr esam darījuši”. Jaunuzņēmums cīnās par tiesībām sēdēt pie kopējā galda — lai tur nonāktu, ir jāstrādā smagāk, ilgāk un apņēmīgāk. Tā ir strauja un drudžainas steigas pārņemta pasaule, kurā visi cīnās par veiksmīgu rezultātu. Dažreiz var likties, ka ir smagi jācīnās, lai spētu kaut vai tikai noturēt galvu virs ūdens, taču uzņēmumi un cilvēki, kuri pieliek lielākas pūles, galu galā sasniedz nosprausto mērķi. Darbs jaunuzņēmumā dod lielisku pieredzi un zināšanas par to, kā rīkoties situācijās, kurās valda nenoteiktība. Jaunuzņēmumā ar nenoteiktību nākas saskarties ik dienu — tā jūs saprotat, kā droši un efektīvi kuģot nezināmajos uzņēmējdarbības ūdeņos.

4. Viss ir iespējams

Jaunuzņēmumiem bieži vien ir ļoti vienkārša struktūra un straujš darba temps. Tas nozīmē, ka savas idejas un koncepcijas varat īstenot un pārbaudīt ļoti ātri un pamatīgi. Jums tiešām tiek dota iespēja pārbaudīt, ko uzņēmums ir spējīgs sasniegt īsā laika posmā. Ar birokrātiju šeit nākas sastapties ļoti reti — ja jums ir laba ideja, tad ātri varēsiet pāriet no domām pie darbiem, un tas būs ļoti aizraujoši. Jaunuzņēmumi dažādos izmēģinājumos parasti ir gatavi iet soli tālāk, tāpēc tā ir ļoti piemērota vide radošiem prātiem.

5. Strauja kāpšana pa karjeras kāpnēm

Strādājot jaunuzņēmumā, jūsu labi paveiktais darbs noteikti tiks pamanīts un novērtēts. Iepriekš aprakstītās struktūras un darba tempa dēļ tie, kuri pieliek lielākas pūles, tiek arī pienācīgi atalgoti. Pirms diviem gadiem es sāku strādāt CupoNation un šajā laikā no klientu menedžera esmu kļuvis par lielo klientu menedžeri un pēc tam arī par klientu menedžmenta vadītāju. Protams, bez smaga darba tas nebūtu bijis iespējams, taču situācijā, kad uzņēmums strauji paplašinās, jaunas vakances rodas daudz biežāk nekā uzņēmumos ar stabilu struktūru.

 

Saistītās saites:

CupoNation

Uber

AirBNB

 

Papildinformācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Darba un dzīves apstākļiEURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaEURES labākā prakseIeteikumi un padomiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiVeiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.