Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. gruodžio 5 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

5 priežastys įsidarbinti startuolyje

Baigęs studijas Kinijoje, Klientų aptarnavimo padalinio vadovas Håvard Stjernen (29 metų) nusprendė atsisakyti darbo pasiūlymo Norvegijoje ir prisijungti prie vieno Vokietijos startuolio komandos. Šiame straipsnyje jis paaiškina savo motyvus.

5 reasons for joining a startup
EURES

1. Gyvenimas sparčiu tempu

Startuoliuose viskas nuolat keičiasi. Nuolat nauji projektai, terminai, žmonės, idėjos, koncepcijos ar susitikimai. Tik mirktelkite – ir praleisite ką nors įdomaus. Niekas jūsų įprastame profesiniame gyvenime nesuteiks tokių pat pojūčių. Jokioje kitoje aplinkoje niekada neįgysite tiek žinių per tokį trumpą laiką. Vienų metų patirtis startuolyje prilygsta dvejų ar trejų metų patirčiai didelėje seniai veikiančioje korporacijoje. Tad jei esate jaunas ir trokštate daryti karjerą, darbas startuolyje bus gera pradžia.

2. Pasitenkinimo teikiantis  darbas

Startuoliai nesamdo stažuotojų kilnoti popierius ir virti kavą. Šios įmonės stažuotojus samdo tam, kad jie darytų kokį nors svarbų darbą. Jūsų sutartyje gali būti nurodyta „stažuotė“, tačiau su jumis bus elgiamasi kaip su nuolatiniu darbuotoju. Jūsų įtaka įmonės verslui visada bus didesnė startuolyje; be to, dažnai ten yra daug galimybių išreikšti save ir patogiai jaustis atliekant savo užduotis. Startuolis yra puiki vieta išbandyti save ir išsiaiškinti, kas iš tiesų esate ir kokia kryptimi norėtume žengti karjeros keliu.

3. Nesitikėkite ramaus gyvenimo

Nepakeliate streso? Dėl lūkesčių muša prakaitas? Tuomet jums nereikėtų žengti į startuolių pasaulį. Kodėl? Nes ten negalima tikėtis ramaus gyvenimo. Net ir tokiems garsiausiems startuoliams kaip „Uber“ ir „Airbnb“ vis dar tenka spręsti iškylančius iššūkius. Niekas nedaroma dėl to, kad „čia mes visada taip darydavome“. Startuoliai kovoja dėl vietos po saule, todėl jiems reikia dirbti daugiau, ilgiau ir atkakliau. Tai aplinka, kurioje darbo tempas spartus, sąlygos chaotiškos, o žmonės žūtbūt siekia sėkmės. Kartais gali atrodyti, kad jums tenka kovoti dėl išlikimo, tačiau tiek įmonės, tiek žmonės, kurie padaro šiek tiek daugiau, galiausiai susilaukia atlygio. Darbas startuolyje yra būtina patirtis, jei norite sužinoti, kaip elgtis susidūrus su nežinomybe. Startuolyje jums kasdien tenka susidurti su nežinomybe ir išmokti efektyviai manevruoti nesuspėjamame verslo pasaulyje.

4. Viskas įmanoma

Startuolių struktūra dažnai horizontali, o darbo tempas – spartus. Vadinasi, galite įgyvendinti ir išbandyti savo idėjas ir koncepcijas greitai ir visapusiškai. Iš tiesų gaunate galimybę išbandyti ribas to, ko organizaciją gali pasiekti per trumpą laiko tarpą. Retai susidursite su biurokratija, tad, jei turite gerų idėjų, mintį nuo veiksmo skiriančią distanciją įveiksite greitai ir nenuobodžiaudamas. Startuoliai ką nors išbandydami dažnai nori žengti šiek tiek toliau, todėl kūrybingiems žmonėms tai iš tiesų gera aplinka.

5. Greita karjera

Jei dirbate gerai, startuolyje būsite pastebėtas. Dėl pirmiau minėtos struktūros ir tempo startuoliuose sekasi tiems, kurie yra pasirengę daryti šiek tiek daugiau, nei reikalaujama. „CupoNation“ pradėjau dirbti prieš dvejus metus, ir jau iš klientų vadybininko tapau vyriausiuoju klientų vadybininku, o vėliau – Klientų aptarnavimo padalinio vadovu. Žinoma, tai nebūtų buvę įmanoma, jei nebūčiau daug dirbęs, tačiau kai įmonė sparčiai plečiasi, naujų karjeros galimybių randasi greičiau nei įsitvirtinusioje įmonėje.

 

Susijusios nuorodos

CupoNation

Uber

AirBNB

 

Daugiau informacijos

Europos darbo dienos

„Drop’pin@EURES“

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasEURES geriausia praktikaNurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosSėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.