Põhisisu juurde
EURES
Artikkel5. detsember 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Viis põhjust idufirmaga liitumiseks

Käinud Hiinas oma haridust täiendamas, otsustas kliendihalduse osakonna juht Håvard Stjernen (29) loobuda tööpakkumisest Norras ja liituda hoopis Saksa idufirmaga. Siin põhjendab ta oma otsust.

5 reasons for joining a startup
EURES

1. Elu kiirteel

Idufirmas muutub kõik väga kiiresti. Alati on uued projektid, tähtajad, inimesed, ideed, plaanid või kohtumised. Piisab silmapilgust, et midagi põnevat maha magada. Mitte miski ei paku tööelus samasugust elamust kui idufirmas töötamine. Mitte ükski teine keskkond ei õpeta töötajale nii palju uusi asju väga lühikese aja jooksul. Ühe aasta pikkune kogemus idufirmas on võrdväärne kahe või kolme aastaga suures äriühingus, millel on pikem ajalugu. Seega, kui olete noor ja ihkate karjääri teha, annab idufirma valimine teile edumaa.

2. Rahuldusttoov töö

Idufirmad ei palka praktikante paberite sortimiseks või kohvi keetmiseks. Neil on praktikante vaja ettevõtte jaoks tähtsate tööasjade jaoks. Kuigi teie lepingul võib olla kirjas „praktikant“, ei kohelda teid täiskohaga töötajatest erinevalt. Teil on palju suurem mõju idufirma äritegevuse üle ja tihti ka piisavalt ruumi, et jääda iseendaks ning tunda end oma osas mugavalt. Idufirma on suurepärane koht, kus end proovile panna ja välja uurida, milleks te võimeline olete ning millises suunas tahate oma karjääriga liikuda.

3. Kõik ei laabu alati sujuvalt

Kas teile ei sobi stress? Kas suured ootused teevad teid närviliseks? Kui vastus neile küsimustele on „jah“, siis pole idufirma teie jaoks. Miks? Sest idufirmas ei laabu kunagi kõik sujuvalt. Isegi mõnel kõige tuntumal idufirmal, nagu Uber ja Airbnb on endiselt katsumusi, mis neid proovile panevad.Mitte midagi ei tehta põhimõtte järgi „nii on alati varem tehtud“. Idufirma võistleb pidevalt teistega, et endale nime teha, ning selleks on vaja teha tööd rohkem, kauem ja paremini kui kõik teised. See on kiire ja tormiline keskkond, kus inimesed on edu nimel kõigeks valmis. Vahel võib tunduda, et peate endast kõik andma vaid vee peal püsimiseks, kuid nii ettevõtteid kui ka töötajaid, kes on nõus lisavaeva nägema, saadab edu. Idufirmas töötamine annab tähtsa õppetunni selle kohta, kuidas ebakindlusega hakkama saada. Idufirmas on ebakindlus igapäevane nähtus ja see õpetab, kuidas toimida tundmatutes äriolukordades.

4. Kõik on võimalik

Idufirmadel on tihti lame struktuur ja väga kiire töötempo. See tähendab, et saate kiiresti ja põhjalikult oma ideid ning plaane rakendada või nendega katsetada. Teil on võimalik näha, mida üks organisatsioon suudab lühikese aja jooksul saavutada. Idufirmas töötades peate bürokraatia pärast harva muretsema ning see muudab teekonna mõttest tegudeni lühikeseks ja põnevaks. Idufirmad on tihti nõus millegi katsetamiseks rohkem vaeva nägema ja selline keskkond sobib eriti hästi loovatele töötajatele.

5. Kiire tõus karjääriredelil

Kui töötate idufirmas, siis inimesed märkavad teie head tööd. Tänu ülalmainitud struktuurile ja tempole väärtustatakse idufirmas neid töötajaid, kes on töö nimel rohkem valmis. Alustasin tööd ettevõttes Cupunation kaks aastat tagasi ning olen liikunud karjääriredelil üles kliendihaldurist peakliendihalduriks ja nüüd kliendihalduse osakonna juhiks.Muidugi poleks seda kunagi juhtunud suure vaevata, aga kui ettevõte kiiresti laieneb, tekib seal rohkem uusi ametikohti kui juba sissetöötatud ettevõttes.

 

Seotud lingid

CupoNation

Uber

AirBnB

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESenõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
EttevõtlusEURESe parim tavaNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedEduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.