Põhisisu juurde
EURES
Artikkel5. oktoober 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Praktika 5 suurt eelist

Jonna Dromberg (22) töötab praktikandina ettevõtte CupoNation Soome filiaalis. Olles äsja saanud praktikandiks, nimetab ta praktika 5 suurt eelist.

5 great benefits of doing an internship
EURES

Tegelik elu

Kui keegi püüab selgitada, kuidas õun maitseb, võid seda üksnes aimata. Täielikuks mõistmiseks pead õuna ikka ise hammustama. Sama kehtib hariduse puhul. Raamat või loeng annab teoreetilised teadmised, kuid terviklikuks ülevaateks sellest ei piisa. Võid teatud teema kohta, olgu selleks ajalugu või turundus, läbi lugeda maailma parimad raamatud, kuid see ei võrdu kunagi praktilise kogemusega.

Hariduse sidumine praktikaga annab tugeva aluse, millele ehitada oma karjäär. Haridus annab ehitusmaterjali kasutamiseks teoreetilised teadmised, kuid neid rakendamata puudub neil praktiline väärtus.

Üks samm teistest ees

Kas palkaksid vaid teoreetiliste teadmistega isiku või eelistaksid kandidaati, kes tunneb oma valdkonda nii teoorias kui ka praktikas? Igale noortele mõeldud täistööajaga kohale kandideerib alati palju soovijaid, kes on huvitatud kiirest edust.

Praktika annab sulle eelise, sest oled sõna otseses mõttes sammu võrra ees kogemusteta kandidaatidest. Praktika märkimine tõstab su CV esile; keegi ei eelda, et tead kõike, kuid mõistetakse, et tead palju rohkem kui need, kes on ainult ninapidi raamatutes istunud.

Praktikakoht võib olla eelis soovitud töökoha saamisel!

Suurepärane kogemus

Mulle on andnud tegelik vastutus suurepärase kogemuse. See on arendanud mind nii ametialasel kui ka isiklikul tasandil. On tähtis sattuda ettevõttesse, kus sind väärtustatakse, mitte ei võeta kui kohatäidet.

See, kui ülemus paneb kogu vastutuse projekti eest sinu õlule, on tohutu väljakutse ning tõenäoliselt tunnetad suurt pinget. Mõtle sellele, et see ei ole pelgalt õnnelik juhus. Oled saanud niisuguse võimaluse tänu oma isikuomadustele ja oskustele. Ülemus ei palganud sind juhuslikult ning kui leitakse, et oled oluliseks ülesandeks valmis, siis tõenäoliselt nii see ongi. Keegi ei väida, et see on lihtne, kuid sa saad sellega kindlasti hakkama ja muutud aina tugevamaks.

Kultuurilised teadmised

Olenemata sellest, kas praktika on koduriigis või välismaal, annab see võimaluse tutvuda uue kontorikultuuriga. Saksamaal tehakse asju sageli teisiti võrreldes sellega, mida olen kogenud Soomes. Mitte tingimata paremini või halvemini, lihtsalt teisiti. Seesugune kogemus aitab paremini mõista, kuidas erinevad ettevõtted oma äri ajavad. Tuleb talletada positiivseid kogemusi ja pöörata neid enda kasuks!

Jalg ukse vahele

Praktikasse ei tohi suhtuda üleolevalt. Ei tasu hellitada lootust, et pärast kooli lõpetamist saad kohe täistööajaga töökoha. Enamik ettevõtteid pakub praktikakohti ning täiskohaga töö saamine on palju tõenäolisem, kui on selge, mida sa suudad, sest oled seda tõestanud esmatasandil töötades. Kui aga praktikakohti ei pakuta, siis… nagu juba eespool ütlesin, teistest sammu võrra ees olemine on alati kasulik.

Kas oled huvitatud praktikakohast? Tutvu veebilehega Drop’pin@EURES ja uuri noortele pakutavaid võimalusi ning leia endale ideaalne praktikakoht!

 

Seotud lingid:

CupoNation

5 näpunäidet praktikakohtade otsimiseks

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESenõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+

Teemad
Nõuanded ja soovitusedNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.