Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2020. gada 7. aprīlisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

10 padomi sekmīgas virtuālas sanāksmes norisei

Pašlaik COVID-19 dēļ daudzi no mums vairāk nekā jebkad agrāk strādā mājās. Videokonferencēm un citām virtuālām sanāksmēm ir būtiska nozīme, bet ja nu jums nekad agrāk tādas nebija jārīko?

10 tips for running a successful virtual meeting
Shutterstock

Neuztraucieties, ja jūs strādājat attālināti, mēs jums varam sniegt 10 padomus sekmīgas virtuālas sanāksmes organizēšanai. Ja pašlaik meklējat darbu, varat izmantot šos padomus arī attālinātās darba intervijās vai vienkārši saziņai ar draugiem.

Ja jūs organizējat sanāksmi, mūsu pirmie pieci padomi palīdzēs jums sagatavoties:

  1. Izvēlieties programmatūru...

Mūsdienās ir daudz labi izstrādātu videokonferenču lietojumprogrammu, piemēram, Zoom, Skype un Microsoft Teams. Izvērtējiet un atrodiet sev vispiemērotāko. Pārliecinieties, ka programmatūru var lejupielādēt bez maksas, un pārbaudiet, vai tā spēj uzņemt pietiekami daudz dalībnieku.

  1. ...un izmēģiniet to!

Jums vispirms būs arī jāizmēģina programmatūra ar draugu vai kolēģi. Lielākā daļa videokonferenču lietojumprogrammu ir ļoti vienkāršas pēc tam, kad esat tās jau reizi lietojis, bet sākumā varat kļūdīties, jo tās nepazīstat.

  1. Atrodiet piemērotu laiku

Saskaņojiet cilvēku grafikus un paturiet prātā darba laiku, laika zonas un individuālos apstākļus. Piemēram, ja zināt, ka dalībniekam ir bērni, iespējams, varat pielāgoties, lai ņemtu vērā viņa vajadzības.

  1. Gādājiet, lai visi būtu sagatavojušies

Pasakiet dalībniekiem, kādi rīki viņiem būs vajadzīgi. Pabrīdiniet viņus savlaicīgi un sniedziet skaidrus norādījumus, un pārliecinieties, lai viņiem būtu vajadzīgais kods vai saite, lai pievienotos sanāksmei.

  1. Izsūtiet dokumentus un ieceliet protokolētāju

Jau iepriekš iepazīstiniet ar visiem svarīgākajiem dokumentiem, vajadzības gadījumā arī ar darba kārtību. Ja plānojat ar kaut ko iepazīstināt, apsveriet iespēju zvana laikā kopīgot savu ekrānu. Pārliecinieties, ka esat izslēdzis e-pasta ziņojumus un aizvēris visus konfidenciālos logus! Jums, iespējams, būs arī jānorīko kāds, kas protokolēs.

Pat attālināti, ir svarīgi ievērot pareizu sanāksmju etiķeti. Lūk, vēl pieci padomi par sanāksmēm.

  1. Smaidiet kamerā!

Mudiniet ikvienu izmantot savu videokameru – tas piedod sanāksmei klātbūtnes sajūtu. Dažām lietojumprogrammām ir “fona aizmiglošanas” funkcija, kas aizsargā privātumu un neļauj novērst uzmanību. Esiet arī atbilstoši apģērbts. Daudzi cilvēki izjūt, ka lietišķs apģērbs noskaņo viņus darbam, un klienti vai intervētāji sagaida, ka izskatīsieties profesionāli.

  1. Ļaujiet katram izteikties...

Dažām lietojumprogrammām ir iestrādāta funkcija, kad uz ekrāna ir redzama tikai persona, kas tobrīd runā, un tas mudina dalībniekus runāt pēc kārtas. Jebkurā gadījumā apsveriet iespēju iecelt priekšsēdētāju, lai izskatītu darba kārtības punktus, apkopotu galvenos jautājumus un dotu iespēju katram dalībniekam sniegt savu ieguldījumu.

  1. ...un izslēdziet mikrofonu, kad nerunājat!

Fona trokšņi, piemēram, dzīvnieki vai mazi bērni, var būt traucējoši. No tā var izvairīties, izmantojot austiņas ar iebūvētu mikrofonu, bet pat jūsu paša elpošana var radīt troksni. Drošākais veids, kā no tā izvairīties, ir izslēgt skaņu, kamēr klausāties citus.

  1. Neaizmirstiet arī neformāli aprunāties

 Frāze ”Vai labi atbraucāt?” šajā gadījumā nederēs, tomēr neaizmirstiet citiem pajautāt, kā viņiem klājas. Daži cilvēki, strādājot no mājām, var justies izolēti un vientuļi, tāpēc ikdienišķāka saruna sanāksmē var būt neatsverams mijiedarbības avots.

  1. Sanāksmes secinājumi

Sagatavojiet sanāksmes secinājumus tāpat kā iepriekš. Vajadzības gadījumā nosūtiet piezīmes ar skaidriem rīcības punktiem un par tiem atbildīgajām personām.

Ceram, ka šie 10 padomi jums palīdzēs sarīkot virtuālo sanāksmi – vēlam veiksmi!

 

Saistītās saites:

Zoom

Skype

Microsoft Teams

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ārējās ieinteresētās pusesIeteikumi un padomiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.